DoCoMo traci przez międzynarodowe ambicje

Newsy
Żródło: Parkiet
Opinie: 9

Po pierwszej połowie roku podatkowego zysk NTT DoCoMo spadł o 50% do 859 mln dolarów. Powodem spadku jest zaksięgowanie strat związanych z inwestycją w holenderski KPN Mobile NV. Co ciekawe nie licząc straty na chybionej inwestycji zysk wzrósł o ponad 20%. DoCoMo pochwalić się może wzrostem liczby klientów i większą sprzedażą. Analitycy twierdzą jednak, że przypadek KPN Mobile NV nie jest ostatnią taką wpadką japońskiej spółki, która próbowała wyjść poza krajowy rynek. Moment kupowania udziałów w spółkach telekomunikacyjnych był nienajlepszy, gdyż były one w tym czasie mocno przecenione. Księgowania dalszych strat związanych z chybionymi inwestycjami należy spodziewać się na koniec roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Ewandy pisze: 2001-11-07 22:47
  Za malo wiemy na temat tamtego rynku - nic tu nie mozna powiedziec oprocz tego ze wielkimi kwotami dysponuja.
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2001-11-07 22:47
  zysk spadl o 50% i wyniósł 859 mln $. u nas to zbankrutowalaby nie jedna firma i za soba pociagnela nie jeden bank.
  0
 • Users Avatars Mini
  acidbern pisze: 2001-11-07 23:03
  czy dla nntocomo ta strata odbje sie na roku fiskalnym, nie wiem ale strata na starym kontynecie to norma, w przypadku kraju kwitnacej wisni komorka z internetem to mus, to chyba jedyny kraj gdzie i-mod "dostep do internetu w terminau gsm" przynosi zyski, nikt w polsce poza grupom geków nie bedzie placil za cos co nazywa sie wap.
  0
 • Users Avatars Mini
  PlaYMode pisze: 2001-11-08 00:35
  Jak ju/ż wiadomo zbyt wielki apetyt może przynieść niestety nieoczekiwane skutki. Ciekawe jak o tym myśleli analitycy japońscy?
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-11-08 00:50
  I po co sie wylamywac i chciec miec wiecej jak mozna mala chochelka, a nie wielka chochla! Takie sa skutki zachlannosci! Nara!
  0
 • Users Avatars Mini
  lava1 pisze: 2001-11-08 11:36
  Japończycy i Japonia są bardzo specyficzni. Zawsze i wszystko muszą mieć jak najbardziej wypasione (przykład: komórki z szybkim dostępem do intenetu czy super wypasione autka ze skurą, klimą GPS itp) za co nie boją się wydawać qpę kasy. Wydaję mi się więc że to przejściowe kłopoty i że za jakiś czas wróci to do normy i staty poniesione w chwili obecnej odwrócą się w zysk...Moja rada jest taka (nie tylko dla DoCoMo) WIĘCEJ ZA MNIEJ (tzn więcej sprzedacie swoich usług gdy będą tańsze co w rezultacie da wam zyski tyle że w dłuższym czasie) NIE BĄDZIE ZACHŁANNI. Pozdrowienia dla naszych opów IDEI, ERY i PLUSA - niech też o tym pomyślą a nie tylko wydzierają kasę...
  0
 • Users Avatars Mini
  PlaYMode pisze: 2001-11-08 12:30
  lava: chodzi o to, że Japończycy są ludźmi czynu, potrzebują komórek baaaardzo funkcjonalnych. Stąd też produkują niezwykle wymyślne urządzenia. Niestety za ceny nowych i supwer komórek trzeba płacić. Natomiast Europejczycy to zupełnie inna mentalność, poszukują urządzeń najczęściej estetycznych i ładnych.
  0
 • Users Avatars Mini
  Amper pisze: 2001-11-08 13:02
  Czyli plotki na temat współpracy, a nawet fuzji z France Telekom pewnie odsuną się w czasie. Trudno Japończykom byłoby się łączyć przecież z francuzką firmą, która przecież dość słabo jest w tej chwili notowana i gwałtownie szuka środków na utrzymanie.
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-11-08 17:43
  kasy to oni maja chociaz spadek zysku bardzo duzy ale jest zysk
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: