mPojazd w mObywatel już na iOS

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
mPojazd w mObywatel już na iOS

Ministerstwo Cyfryzacji w czwartek oficjalnie zaprezentuje funkcję mPojazd w aplikacji mObywatel w wersji na iOS. Nowa wersja aplikacji jest już dostępna.

Podczas spotkania zostanie pokazana usługa mPojazd na platformę iOS (czyli cyfrowe odwzorowanie danych z dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i potwierdzenia polisy OC).

Mają być także przedstawimy plany rozwoju aplikacji na najbliższe miesiące. Ministerstwo zdradzi, kiedy użytkownicy iPhone’ów otrzymają kolejne cyfrowe dokumenty i usługi.

Z aplikacji mObywatel korzysta 670 tysięcy osób.

mObywatel to bezpłatna i oficjalna rządowa aplikacja na smartfony.

Na razie w aplikacji mObywatel dla iOS są dostępne 2 usługi: mTożsamość i mPojazd.

mTożsamość

Dzięki niej możesz okazać swoją tożsamość wszędzie tam, gdzie nie jest wymagany dowód osobisty czy paszport. Gdzie? Np. na poczcie, w pociągach, podczas wyborów, przy zakładaniu kart lojalnościowych, na siłowni, w sklepie, w recepcji, korzystając z innych usług.

Z mTożsamości nie skorzystasz m.in. u notariusza, w sądzie, w banku.

Dzięki mTożsamości możesz również przekazać swoje dane np. sprzedawcy usług, czy w przychodni. Obsługa może sprawdzić dokument wizualnie (np. tak jak dowód osobisty czy prawo jazdy), funkcjonalnie lub kryptograficznie - korzystając z aplikacji mWeryfikator (warunkiem jest używanie smartfonów z tym samym systemem).

mTożsamość

mPojazd

mPojazd odzwierciedla dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, karcie pojazdu i potwierdzeniu polisy OC. Mogą z niego korzystać osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami pojazdów. A więc ci, którzy są „wpisani w dowód rejestracyjny”. Oznacza to, że w aplikacji nie zobaczysz samochodów wypożyczonych, firmowych, czy leasingowanych.

mPojazd

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: