Duże zmiany w Vectrze - rozwód z Redge Technologies

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Duże zmiany w Vectrze

Vectra zmieniła dostawcę rozwiązań do przetwarzania i dostarczania wideo.

Rozwiązanie CDN BlueOnline, z którego korzysta obecnie Vectra, zostało opracowane przez spółkę PROEXE, będącą częścią Grupy Vectra.

Rozwiązanie video origin i packaging (platforma do streamowania kanałów telewizyjnych) zostało zaprojektowane przez francuską firmę Ateme (produkt Ateme NEA). Vectra do tej pory korzystała z rozwiązań firmy Redge Technologies z Grupy PLAY. Ateme oferuje także własne rozwiązania CDN, ale Vectra z nich nie skorzystała.

Według informacji operatora, cały nowy system jest bardzo stabilny. Został też szybko wdrożony i zintegrowany. Projekt rozpoczął się w sierpniu, a już 21 września byliśmy gotowi do jego finalnego uruchomienia – komentuje Bartłomiej Irzyński, dyrektor ds. IT i Technologii w Vectra S.A.

Rozwiązanie Ateme NEA obejmuje nagrywanie w chmurze (Cloud Digital Video Recording) i funkcje catch-up TV. Zostały one uzupełnione systemem Embedded Distributed Storage (EDS) Ateme - rozwiązaniem do przechowywania danych.

Klient korzysta z dekoderów opartych o system Android TV (platforma TV Smart GO).

Wdrożone rozwiązanie zainstalowane jest w 5 niezależnych węzłach i pozwala na obsługę ruchu przekraczającego 1 TB/s. Firma PROEXE dostarczyła także rozwiązania CDN BlueOnline Selector w wersji cloud native, który umożliwia integrację oraz konfigurowanie inteligentnych reguł sterowania ruchem do zewnętrznych systemów CDN, np. w przypadku chwilowego wysokiego zapotrzebowania na ruch.

Spółka Vectry chce sprzedawać nową platformę także konkurencyjnym operatorom świadczącym usługi telewizyjne.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: