Orange Polska: 0.5 mln ton CO2 rocznie to my - budujemy dwie farmy wiatrowe

Newsy
Opinie: 0
Farmy wiatrowe dla Orange Polska

Orange poinformował o rozpoczęciu budowy dwóch, całkiem nowych farm wiatrowych, które powstają na potrzeby Orange Polska w okolicach Poznania. 

Rozpoczną pracę 1 stycznia 2021 roku i dostarczą nam 50 GWh rocznie. To prawie 10% rocznego zapotrzebowania firmy na energię. Wiatraki buduje firma WPD.

Dzięki umowie z firmą Enefit, zielona energia będzie dostarczana z wybudowanych na potrzeby Orange Polska turbin wiatrowych do blisko 18 tys. punktów na terenie całego kraju. Chodzi o serwerownie, stacje bazowe telefonii komórkowej, szafy dostępowe, biura oraz punkty obsługi klienta.

Współpraca z Enefit rozpocznie się z początkiem 2021 roku w ramach modelu opartego na rozliczeniach bilansujących. Firma dostarczy nam łącznie 510 GWh energii rocznie, pozyskanych z rynku energii oraz źródeł odnawialnych, pokrywając tym samym całe zapotrzebowanie energetyczne Orange Polska.

W każdym roku Grupa Orange emituje na świecie 1,5 mln ton CO2. Z tego na Orange Polska przypada jedna trzecia. To konsekwencja polskiej struktury produkcji energii, która opiera się na węglu.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: