Emitel stawia na LoRaWAN

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Emitel stawia na LoRaWAN

Emitel został członkiem stowarzyszenia LoRa Alliance.

 

Od kilku lat Emitel rozwija na terenie całego kraju sieć na potrzeby rozwiązań IoT/SmartCity m.in. na bazie technologii LoRaWAN  (Long Range Radio). Niskoenergetyczna sieć radiowa dużego zasięgu umożliwia efektywną transmisję danych z czujników do stacji bazowej.

 

Uruchomienie sieci zgodnej ze specyfikacją LoRaWAN na danym obszarze może być prostsze i tańsze, niż np. sieci komórkowe, dzięki czemu możliwe jest szybsze wdrażanie usług i rozwiązań wykorzystywanych np. przez przemysł i samorządy.

 

Dostępność technologii typu LoRaWAN pozwala rozwijać usługi w obszarze inteligentnych miast. Stwarza to również szansę dla lokalnych przedsiębiorców, start-up’ów oraz większych firm do tworzenia rozwiązań, w szczególności w ramach aglomeracji miejskich. Czujniki połączone ze stacją bazową tworzą sieć pozwalającą skutecznie pozyskiwać istotne dane. Sieć można wykorzystać do kontroli m.in. do zdalnego odczytu liczników wody, prądu lub gazu, zajętości miejsc parkingowych, zapełnienia miejskich koszy na śmieci czy monitorowania środowiska naturalnego, w tym parametrów zanieczyszczenia powietrza.

Emitel z sukcesem zrealizował pierwsze tego rodzaju projekty między innymi we Wrocławiu oraz Piasecznie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: