Najważniejsze cechy najnowszego interfejsu Huawei EMUI, które sprawią, że Twój smartfon i Twoje życie przyspieszą

Akcje partnerskie
Opinie: 3
Opinie: 3

Akcja partnerska

Urządzenia mobilne doświadczyły w ostatnich latach niebywałego rozwoju. Postęp sprawił, że małe ekrany smartfonów mają wysoką rozdzielczość, procesory stały się szybkie, a pamięci jest tyle samo, co w komputerach osobistych. Producenci pracują także nad rozwojem oprogramowania. Zarówno system Android, jak i interfejs EMUI firmy Huawei ewoluują w stronę jeszcze wygodniejszej i szybszej obsługi przez użytkownika. Smartfony Huawei P10 zostały wyposażone w szereg funkcji, które pozwalają użytkownikowi cieszyć się szybkością nowego telefonu przez cały okres jego użytkowania, także kilkanaście miesięcy od daty jego zakupu.

#mniej kroków

W najnowszej wersji EMUI 5.1 zmniejszono liczbę kroków potrzebnych do osiągnięcia większości ustawień telefonu. Nikt nie lubi przebijać się przez wielopoziomowe listy, żeby wykonać prostą czynność, albo taką do której sięga regularnie. Zajmuje to więcej czasu i utrudnia korzystanie z telefonu. Teraz 90% funkcji telefonu Huawei jest dostępne w zaledwie 3 lub mniej krokach krokach. Używanie smartfona staje się szybsze i bardziej produktywne.

#szybki czytnik linii papilarnych

Huawei stosuje w swoich telefonach najwyższej jakości czytnik linii papilarnych. Odczytuje on odcisk palca pod każdym kątem i robi to w ułamek sekundy. W efekcie odblokowanie zabezpieczonego telefonu jest szybsze i prostsze. Czytnik oprócz tego, że dba o poufność danych jest także praktycznym dodatkiem - może służyć m.in. do odbierania połączeń lub przewijania zdjęć w galerii.

#szybki start kamery

Szybkość jest ważna także przy robieniu zdjęć. Często zdarza się, że mamy sekundy na wykonanie dobrej fotografii. Nie ma czasu na odblokowywanie ekranu, szukanie ikony aplikacji aparatu, czekanie aż się uruchomi, bo szansa na dobre zdjęcie minie bezpowrotnie. W Huawei P10 aparat możemy uruchomić dwukrotnie wciskając przycisk zmniejszający głośność przy zablokowanym ekranie. Kamera uruchomi się po sekundzie.

#knuckle gestures

W Huawei P10 użytkownik może zdefiniować gesty kłykciami. Pozwolą one uruchomić najpotrzebniejsze programy z każdego miejsca w systemie. Wystarczy przypisać w ustawieniach dowolny symbol narysowany kłykciem do wybranej aplikacji. Na przykład narysowanie litery M kłykciem na ekranie od razu uruchomi aplikację muzyka. Kłykciem możemy robić także zrzuty ekranu oraz dzielić ekran, gdy chcemy jednocześnie korzystać na nim z dwóch aplikacji.

#wygodne powiadomienia

W najnowszej wersji systemu w smartfonie P10 wystarczy dotknąć i przytrzymać powiadomienie, aby zdecydować czy ma ono działać standardowo, pojawiać się jedynie na pasku bez dźwięku i wibracji, czy być całkowicie zablokowane. Wcześniej, taka zmiana wymagała długich poszukiwań w menu ustawień i spisie wszystkich programów.

#przychodzące połączenia nie przerywają pracy ze smartfonem

Gdy na naszym smartfonie piszemy ważnego maila lub poprawiamy prezentację to nie chcemy, aby przypadkowe połączenia głosowe przerywały naszą pracę. W Huawei P10 informacje o tym, że ktoś do nas dzwoni pojawią się w górnym pasku powiadomień i nie będą nam przeszkadzały w naszych zadaniach.

#szybkie kasowanie wiadomości

W nowym EMUI 5.1 znacznie przyspieszono kasowanie SMS’ów i wiadomości e-mail. Wystarczy przesunąć palcem po nagłówku wiadomości w lewo, aby ją usunąć. Dodatkowo, wszelkie okna dialogowe, pytające o potwierdzenie przesunięte zostały bliżej dolnej części ekranu.

#inteligenta optymalizacja

Aby zadbać o szybkie działanie systemu po kilkunastu miesiącach użytkowania smartfona, Huawei wprowadził specjalne mechanizmy Machine Learning. Smartfon sam poznaje przyzwyczajenia użytkownika, jego ulubione i najczęściej używane aplikacje. Następnie przyznaje im odpowiednio więcej mocy obliczeniowej procesora i pamięci niż aplikacjom rzadziej używanym. Skraca to czas uruchamiania często używanych programów o 20%. Te programy będą dłużej utrzymywane w pamięci podczas działania w tle. Smartfon przeprowadza również okresowe optymalizacje kasując niepotrzebne pliki i podpowiada, które aplikacje odpowiadają za największe zużycie energii.

#Huawei Share

Huawei Share to funkcja która umożliwia łatwe i szybkie przesłanie plików o dowolnym rozmiarze z telefonu na telefon przez standard WiFi. Sam proces transmisji jest niebywale szybki i pliki trafiają bezpośrednio do pamięci drugiego smartfona.

#SuperCharge

Bardzo ważną cechą nowoczesnego smartfona jest szybkość ładowania jego baterii. Tutaj pomoże nam SuperCharge, technologia bezpiecznego ładowania, która skraca czas ładowania o 50% i pozwala osiągnąć nawet jeden dzień użytkowania po zaledwie 20 minutach od podłączenia telefonu do gniazdka. Wystarczy nam jedynie chwila, aby smartfon Huawei był gotowy do działania zawsze pod ręką.

Smartfony Huawei dbają o komfort użytkownika, dostarczając funkcje w najbardziej dostępny sposób. Składa się na to mocna specyfikacja, ale jest ona tylko częścią zmian wprowadzanych w najnowszej generacji smartfonach. Nie mniej istotna jest najnowsza nakładka EMUI 5.0, która została zoptymalizowana pod kątem produktywności. Dba o to, aby telefon działał zawsze szybko, dzięki inteligentnemu zarządzaniu zasobami. Minimalizuje liczbę kroków koniecznych do wykonania zdecydowanej większości działań. W połączeniu z najlepszym sprzętem, super szybkim czytnikiem linii papilarnych i szybkim ładowaniem pozwala użytkownikom smartfonów Huawei osiągnąć więcej w krótszym czasie.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Metody pisze: 2017-10-22 09:13
  jestem szczęśliwym posiadaczem Huawei 10 P z androidem 7. Spisuje się znakomicie. Minus (minusik) to konieczność codziennego ładowania. Jest to jednak mało uciążliwe bo ładowanie jest bardzo szybkie. Duży minus, wręcz bardzo dokuczliwa wada - brak możliwości spersonalizowania dźwięków dla przychodzących wiadomości (SMS). Dlaczego można ustawić indywidualne dźwięki dla połączeń przychodzących, a dla sms już nie to tego nie rozumiem. Serwis Huawei też nie umie tego uzasadnić.
  0
 • Users Avatars Mini
  Dave pisze: 2017-12-25 23:22
  Mam p10 lite to bardzo dobry telefon
  0
 • Users Avatars Mini
  Adach pisze: 2018-01-28 16:03
  Wgraj pliki mp3 z dźwiękami do folderu Music i w trakcie zmiany przypisania dźwięku wybierz muzyka w telefonie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: