T-Mobile: eSIM w Europie już w przyszłym roku, zwykłe karty SIM znikną w ciągu dziesięciu lat

Newsy
Opinie: 18
Opinie: 18

Polski oddział T-Mobile przygotował artykuł opisujący rozwiązanie eSIMW niedalekiej przyszłości karta SIM będzie na stałe wbudowana w urządzenie. Będzie ona zawierała informacje dotyczące profilu użytkownika i oferowała możliwość jego zdalnej aktualizacji.

Deutsche Telekom pracuje już nad rozwiązaniami eSIM. Można się spodziewać, że pierwsze działające platformy eSIM zostaną pokazane na kongresie MWC w Barcelonie już w lutym przyszłego roku.

Wprowadzenie karty eSIM przyczyni się do rozwinięcia Internetu rzeczy. W przyszłości jeszcze więcej urządzeń uzyska dostęp do Internetu. Według prognoz do roku 2020 każdy z nas będzie miał do dyspozycji do dziesięciu urządzeń. Smartfony, laptopy, samochody, opaski fitness, zegarki uzyskają dostęp do sieci. Umożliwi to eSIM.

Przypisanie urządzeń do konkretnego konta jest bardzo proste. Po zeskanowaniu numeru identyfikacyjnego nowego tabletu urządzenie zostanie aktywowane i przyłączone do sieci, w której znajdują się już inne podłączone urządzenia i produkty. Karta eSIM pozwoli również na zarządzanie poprzez jedną umowę większą liczbą urządzeń, niż było to możliwe do tej pory.

Deutsche Telekom od wielu lat angażuje się w pracę licznych komitetów międzynarodowych, poświęconą rozwojowi otwartego standardu eSIM. Operatorzy sieci, producenci urządzeń i kart SIM pracują wspólnie pod egidą GSMA nad jednym standardem, który ma zostać ogłoszony w 2016 roku. Standard ten określi wymagania techniczne dla karty eSIM i sporządzi zasady, według których eSIM będzie działał.

Według informacji T-Mobile, nowy standard eSIM dla urządzeń konsumenckich pojawi się na rynku już w 2016 roku, a na dobre wystartuje w roku 2017. Pierwsze rozwiązania będą najprawdopodobniej opracowane do stosowania na urządzeniach do noszenia. Stosowanie kart SIM w urządzeniach tego typu jest obecnie wyzwaniem dla producentów. Na początku poznamy rozwiązania hybrydowe, łączące cechy kart eSIM i kart plastikowych. Zdaniem DT zwykłe plastikowe karty SIM znikną w ciągu dziesięciu lat.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy eSIM po raz pierwszy pojawi się na polskim rynku.

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  .wewe pisze: 2015-12-03 15:21
  a ja, drogi teledebile, chce w druga strone - kilka kart u roznych operatorow, zwlaszcza w roamingu... ale to pewnie bedzie sol w oku...
  2
 • Users Avatars Mini
  dziwny gościu pisze: 2015-12-03 15:24
  a będzie można do jednej tej wirtualnej karty sim przyłączyć zamiast zegarków i samochodów naprzykład 5 smartfonów ? albo naprzykład żeby jeden smartfon mógł korzystać naprzykład z t mobile i innej sieci komórkowej na tym e sim ?
  1
 • Users Avatars Mini
  er pisze: 2015-12-03 16:35
  ciekawe jak długo ci fanatycy techniki pożyją narażeni na działanie fal elektromagnetycznych i promieniowania radioaktywnego powstałego w wyniku działania na komórki istot żywych w tym ludzi. tu dla tych co chcą żyć http://www.zombie-zone.pl/forum/topic/2792-promieniowanie-wokol-nas/ a także nei wiem czy wiecie że w piwnicach jest każdego z nas radioaktywny RAD o czy sie nei pisze bo po co to co nie jest tez pisane o falach magnetycznych promieniowanie niejonizującym by dobrze się sprzedawały smartfony,tablety a szum się zwiększa naokoło nas... o Radzie w piwnicach http://nowaalchemia.blogspot.com/2011/03/radon-czyli-radioaktywnosc-w-kazdym.html sami mordujemy swoich bliskich samrtfonami, smarwatchami, tabletami ale co ja piszę nei wszyskim jest pisane dożyć emerytury 67 lat , Stare pokolenia nie żyły w takim widmie jak obecne. Braw konsumpcjonizm i otaczanei się martwymi przedmiotami które zapełniają samotność! brawo !
  -4
 • Users Avatars Mini
  ;;;; pisze: 2015-12-03 16:51
  Ciekawe rozwiązanie, chyba szykuję się małą rewolucja. A standardowo inni operatorzy w tyle z nowościami :)
  2
 • Users Avatars Mini
  pronto pisze: 2015-12-03 17:17
  Zaskakujące rozwiązanie. Myślę, że powinno się przyjąć, nie zgubię po raz drugi karty chociaż :p
  0
 • Users Avatars Mini
  podoba pisze: 2015-12-03 17:42
  Zarówno z punktu widzenia branży IT (twórców rozwiązań tak zwanego internetu rzeczy) jak i klientów jest to rozwiązanie jak najbardziej pozytywne i nie mam żadnych wątpliwości że przyjmie się i się sprawdzi. Na pewno zostanie jednak sporo urządzeń dla tradycyjnych klientów, podobnie jak do dziś dostępne są telefony z klawiaturą numeryczną ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  romekk33 pisze: 2015-12-03 19:06
  Komentarza o promieniowaniu nie skomentuje, bo za bardzo sie szanuje, zeby wchodzic w polemike z wielbicielem teorii spiskowych :P Niemniej caly ten hejt jest mocno infantylny, a tupanie nozka, ze ja nie chce, bo ja chce 7 kart zamiast eSIM to takie typowe januszowe spojrzenie na swiat z perspektywy wlasnego widzimisie. Tego typu ewolucja jest naturalna. W tym kierunku rozwija sie kazda branza zwiazana z IT. Tmobile ma calkowita racje, ze chce isc w tym kierunku, bo nie ma po co kijem rzeki zawracac. Postep i tyle.
  0
 • Users Avatars Mini
  heyah banana ;) pisze: 2015-12-03 19:48
  w ciągu 10 lat to zniknie ale t-mobile z polskiego rynku ;)
  3
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2015-12-03 20:48
  @up Właśnie mnie uprzedziłeś, to samo miałem napisać, za 10 lat nie będzie w Polsce T-m:-D a co do kart, wolę rozwiązanie z ulepszoną ale oddzielną kartą sim, po co to wbudowywać na stałe? Dla jeszcze większej inwigilacji? W dzisiejszym świecie należy właśnie ograniczać ujawnianie danych o sobie. @er Bełkot. A jak ty żyjesz narażony codziennie,nadajniki RTV tak trzepią i z takimi mocami, jak żyć? Prędzej cię zabije smog i hałas miasta niż te fale które nas oplatają, dalej już pleciesz bzdury z którymi nie mozna polemizować, promieniowanie jonizujące z niejonizującym w jednym worku, pomylił ci się rad z gazem radonem który głównie występuje w kopalniach obok metanu a nie w każdej piwnicy... Napij się piwa synek a nie dupc:-D
  6
 • Users Avatars Mini
  kolumb pisze: 2015-12-03 22:21
  T-Mobile rozwija ten projekt, ale nie tylko oni. Jest to po prostu kolejny standard w zakresie sim, coś jak usb3 zamiast usb2. Jak już wprowadzą, to niech niektórzy przypomną sobie narzekanie i proszą o kartę plastikową sim w salonach (zobaczymy ilu takich będzie). To trochę tak jak telefon z klawiaturą zamiast ekranu. Pomyślcie chociaż o ekologii, ile plastiku i miedzi się oszczędzi ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Fax pisze: 2015-12-04 09:20
  @.wewe a ja czekam, aż ten roaming Ci wyłączą, i wtedy zobaczymy gdzie uciekniesz :) Zasięgiem T-M i Orange biją na głowę :)
  0
 • Users Avatars Mini
  kod pisze: 2015-12-04 10:25
  Będziemy jak psy na niewidzialnej smyczy.
  1
 • Users Avatars Mini
  Hug pisze: 2015-12-04 11:26
  Zawsze przy wprowadzaniu nowych technologii są obawy. Papmietam jak to było z Paypassem ludzie mówili "na co to komu?" i sam byłem sceptyczny, a teraz nie wyobrażam sobie prostszej formy płacenia i 90% płatności własnie tak załatwiam. Myślę że z tym będzie podobnie
  -1
 • Users Avatars Mini
  Olx pisze: 2015-12-05 16:35
  Wszystkie innowacje służą poprawie komfortu użytkownika. Tylko że nie ma nic za darmo. Wszystko podłączone do sieci - totalna kontrola. Dziękuję, nie dla mnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Zielo pisze: 2015-12-06 01:30
  Chyba cofam się. To już było, centertel!
  0
 • Users Avatars Mini
  ass pisze: 2015-12-06 18:32
  ukryte szpiegowanie każdego...tylko jeszcze brakuje zalać eSIM do dowodów osobistych
  0
 • Users Avatars Mini
  Ta... pisze: 2016-10-09 13:32
  W przyszłym roku? Ciekawe!!! Pewnie w przyszłej dekadzie!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mistrz_zium pisze: 2017-06-09 15:05
  Czerwiec 2017 - dwa lata minęły i nadal się nie mogę doczekać..... po kiego takie deklaracje składać.... żal
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: