FIBARO zgodne z Apple HomeKit

Newsy
Opinie: 6
Opinie: 6

FIBARO jako pierwsza firma z Polski dołączyła ze swoimi produktami do platformy Apple HomeKit dedykowanej inteligentnym rozwiązaniom dla domu.

Dzięki temu, użytkownicy produktów Apple opartych o system iOS 10, będą mogli kontrolować urządzenia FIBARO z poziomu preinstalowanej aplikacji Dom oraz dedykowanej aplikacji od FIBARO.

W ramach współpracy z platformą HomeKit, FIBARO wprowadziło do swojej oferty trzy pierwsze urządzenia. Wśród produktów kompatybilnych z platformą HomeKit znalazł się wielofunkcyjny czujnik ruchu, temperatury i oświetlenia – Motion Sensor, czujnik zalania – Flood Sensor oraz czujnik stanu otwarcia/zamknięcia dowolnego okna lub drzwi – Door/Window Sensor. Za komunikację urządzeń odpowiedzialny jest protokół Bluetooth Low Energy (BLE).

W aplikacjach obsługujących HomeKit, możliwe będzie porządkowanie urządzeń według pokojów, stworzenie szeregu automatycznie zaprogramowanych działań, tzw. „scen”, a także sterowanie za pomocą Siri. Użytkownik po powrocie do mieszkania będzie mógł zwrócić się do Siri, żeby otrzymać informację o temperaturze w pokoju gościnnym lub będąc w pracy sprawdzić czy w sypialni okna zostały uchylone.

Integracja z Apple HomeKit oznacza, że od teraz użytkownicy produktów FIBARO sygnowanych Works with Apple HomeKit będą mogli zarządzać nimi za pomocą iPhone’ów, iPadów, iPodów Touch czy Apple Watch. Dodatkowo, posiadacze Apple TV czwartej generacji lub iPada z systemem iOS 10 mogą wykorzystać urządzenia, aby zyskać możliwość zdalnego sterowania z dowolnego miejsca na świecie. Możliwa jest komunikacja między urządzeniami zgodnymi z HomeKit od innych producentów, dzięki czemu użytkownicy mogą powiększyć możliwości swojego inteligentnego domu i zarządzać nim z poziomu jednej aplikacji.

Pierwsze trzy produkty FIBARO współpracujące z HomeKit trafią do sieci sprzedaży 16.12.2016 roku. Kolejne urządzenia będą dostępne już w 2017 roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Adam S. pisze: 2016-12-16 23:19
  Fajnie, są pierwsi i z Polski, ale 60 $ za czujnik do okna to lekka przesada. Mam nadzieję, że inni polscy producenci, np. grenton.pl też pójdą w homekit'a, ale pozostaną na dotychczasowych cenach.
  0
 • Users Avatars Mini
  MMM pisze: 2016-12-17 18:33
  Super! Problem w tym, że stabilność systemu Fibaro nawet na zabawkę się nie nadaje. HCL wiesza się średnio co kilka dni. Support wirtualny, a kolejne update FW nie rozwiązują zgłaszanych problemów. System ładnie wykonany, pomysł świetny, ale niestety jak a zabawkę (i tylko zabawkę) zbyt drogi.
  0
 • Users Avatars Mini
  WoK pisze: 2016-12-18 14:03
  Im więcej Polskich firm pracujacych dla jabca tym lepiej, całkiem przyjemny powód do dumy.Kwota za czujniki trochę zawrotna ale po Apple nie spodziewałbym się "tanich" urządzeń.
  1
 • Users Avatars Mini
  ProtoS pisze: 2016-12-19 12:03
  Nie wiem o czym MMM pisze. Mam kilka rozbudowanych systemów opartych na FIBARO + SATEL i wszystko śmiga prawidłowo a restarty są robione jak energii zabraknie bo jest jakaś awaria zasilania dłuższa i aku pomocniczy pada. Myślę że ludzie nie potrafią poprawnie skonfigurować systemu a potem psioczą.
  0
 • Users Avatars Mini
  Janko765 pisze: 2017-02-03 13:43
  Czyli jak ktoś już ma te czujki to kaplica.. nowe musi kupić?? Czy będzie update firmware ??
  0
 • Users Avatars Mini
  Aktory Homekit ? pisze: 2017-05-23 00:51
  Ktoś wie czy i kiedy Fibaro wypusci uklady wykonawcze (aktory) dopuszkowe do homekit?
  0

Rekomendowane: