FIBARO wprowadza zarządzanie domem przez Facebook Messenger

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

FIBARO stworzyło nową funkcję dla swojego systemu. FIBARO Smart Home BOT umożliwia zarządzanie inteligentnym domem dzięki aplikacji Facebook Messenger.

Użytkownicy systemu FIBARO, będą mogli porozmawiać na Messengerze z własnym mieszkaniem.

Narzędzie FIBARO Smart Home Bot pozwala sterować systemem FIBARO z poziomu Facebook Messengera.

W celu komunikowania się ze swoim mieszkaniem potrzebna jest centrala Home Center 2 lub Home Centre Lite, konto FIBARO ID i profil na Facebook Messanger.

Rozwiązanie od FIBARO funkcjonuje dzięki udostępnionych przez Facebook’a mechanizmach działania specjalnych botów opartych o sztuczną inteligencję i zaawansowane NLP (Neuro-Lingwistyczne Programowanie).

Sterowanie mieszkaniem za pośrednictwem Messenger’a pozwala na sprawdzenie np. czy zamknięte są okna, poziomu temperatury czy zmianę natężenia światła. Wystarczy zadać FIBARO Smart Home Bot pytanie lub użyć jednej z komend dostępnych na stronie FIBARO. Są to krótkie polecenia i zapytania, takie jakie stosujemy w normalnej komunikacji np. „Czy światło w łazience jest wyłączone? Jaka jest temperatura? Włącz ogrzewanie.” W odpowiedzi nasz dom odeśle nam informacje o jakie pytamy lub potwierdza, że zadanie jakie mu wyznaczyliśmy, za pośrednictwem Messenger’a, zostało wykonane.

W tej chwili komunikacja z domem odbywa się wyłącznie w języku angielskim.

Opinie:

Rekomendowane: