Figura Chrystusa w Świebodzinie za chwilę już bez anten na koronie

Newsy
Żródło: Money.pl
Dodaj opinię
Opinie: 0

Urządzenia znajdujące się na szczycie figury Chrystusa w Świebodzinie będą usunięte - poinformowała serwis money.pl Kuria Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Wcześniej kuria zaprzeczała, że wie o antenach na szczycie najwyższej figury Jezusa na świecie.

Bp Tadeusz Lityński polecił usunąć urządzenia znajdujące się na szczycie figury Chrystusa w Świebodzinie, ponieważ ich obecność może ranić wrażliwość wielu osób, zwłaszcza wierzących. Ks. proboszcz Jan Romaniuk przyjął tę decyzję i zobowiązał się do przeprowadzenia demontażu w najbliższych dniach, najpóźniej do 10 maja 2018 r. - brzmi oświadczenie Kurii.

Ks. Jan Romaniuk, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, przedstawia obecnie stanowisko zdecydowanie odmienne od tego, które wyrażał w swoich wcześniejszych wypowiedziach dla dziennikarzy oraz w osobiście udzielanych mi wyjaśnieniach. Przyznaje, że w 2016 r. kierowana przez niego parafia zawarła umowę z firmą zajmującą się dostarczaniem usługi dostępu do Internetu. Na mocy tej umowy parafia dokonała użyczenia powierzchni na figurze Chrystusa w celu zamontowania tam urządzeń służących do przesyłu internetowego. W zamian za użyczenie parafia otrzymała bezpłatny monitoring wizualny oraz dostęp do szerokopasmowego Internetu. Mogli z niego za darmo korzystać również pielgrzymi i turyści poprzez tzw. hotspot zlokalizowany w pobliżu figury Chrystusa. Umowa nie przewidywała innych gratyfikacji dla parafii - to cytat z oświadczenia rzecznika kurii Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Pełna treść artykułu z serwisu money.pl znajduje się tutaj

O sprawie anten wcześniej poinformował dziennik Fakt - można o tym przeczytać tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: