Nowy komunikator satelitarny Garmin inReach Messenger

Newsy
Opinie: 0
Garmin inReach Messenger - bądź zawsze w kontakcie

Garmin przedstawił dziś inReach Messenger, nowe urządzenie do komunikacji satelitarnej z opcją wysyłania i odbierania wiadomości na całym świecie, udostępniania lokalizacji oraz nadawania komunikatów SOS.

inReach zapewnia komunikację satelitarną – zarówno jako samodzielne urządzenie, jak i po sparowaniu z aplikacją Garmin Messenger na smartfony. Nowa aplikacja wykorzystuje łączność Wi-Fi, sieć komórkową oraz satelitarną do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych i grupowych. Automatycznie przełącza między Wi-Fi, siecią komórkową i satelitarną, aby zapewnić wysłanie i odebranie każdej wiadomości. W przypadku zagrożenia, urządzenie inReach Messenger lub aplikacja Messenger App mogą wysłać sygnał SOS do działającego 24/7 Międzynarodowego Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego Garmin (IERCC).

Po sparowaniu z urządzeniem inReach Messenger użytkownicy mogą zsynchronizować listę kontaktów swojego smartfona z aplikacją towarzyszącą. Aplikacja umożliwi wysyłanie wiadomości, publikowanie w mediach społecznościowych lub komunikowanie się z innymi podróżnikami za pośrednictwem sieci komórkowej lub Wi-Fi, a w razie potrzeby automatycznie przełączy się na globalną sieć satelitarną Iridium, jeżeli użytkownik znajdzie się poza zasięgiem sieci komórkowej lub Wi-Fi.

Nowa aplikacja Garmin Messenger obsługuje grupowe czaty tekstowe, również z osobami, które nie posiadają urządzeń inReach. Użytkownicy mogą kontynuować rozmowy w aplikacji także po powrocie, korzystając z połączenia Wi-Fi lub sieci komórkowej, bez konieczności zmiany ustawień.

inReach Messenger działa jako  samodzielne urządzenie i nie wymaga połączenia ze smartfonem. Użytkownicy mogą przesyłać proste komunikaty, aby łatwo powiadomić bliskich o swoich postępach na wyprawie, udostępnić aktualizację lokalizacji, włączać i wyłączać śledzenie oraz wysyłać SOS bezpośrednio z urządzenia.

Dzięki specjalnemu przyciskowi SOS w aplikacji inReach Messenger, użytkownicy mogą szybko wezwać pomoc, gdy znajdą się w sytuacji kryzysowej. Po uruchomieniu sygnału SOS, inReach Messenger wyśle wiadomość o zdarzeniu do IERCC, profesjonalnego centrum koordynacji działań w sytuacjach kryzysowych, działającego 24/7. IERCC może komunikować się z użytkownikiem urządzenia, a także powiadomić odpowiednią organizację poszukiwawczo-ratowniczą lub inne służby. Organizacja prześle również potwierdzenie, że pomoc jest w drodze, i zapewni aktualizacje statusu działań ratunkowych. IERCC może również skontaktować się z wyznaczonymi przez użytkownika kontaktami alarmowymi i monitorować zdarzenie aż do jego rozwiązania.

Nowa funkcja “ładowania awaryjnego” pozwala na podładowanie smartfona na tyle, żeby dało się wysłać wiadomość z aplikacji Garmin Messenger – w tym celu wystarczy podłączyć urządzenie do telefonu.

inReach Messenger zapewnia do 28 dni pracy baterii przy ustawieniach domyślnych. Urządzenie mierzy 7,8 cm x 6,3 cm i waży 114g. Wodoodporność IPX7 sprawia, że inReach Messenger może wytrzymać przypadkowy kontakt z wodą o głębokości do 1 metra przez maksymalnie 30 minut.

inReach Messenger można sparować z ponad 80 innymi produktami marki Garmin, w tym m.in. smartwatchami, urządzeniami podręcznymi czy nawigacjami. Po sparowaniu z kompatybilnym urządzeniem, inReach Messenger umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie wiadomości, udostępnianie swojej lokalizacji, otrzymywanie inteligentnych powiadomień oraz uruchamianie sygnału SOS ze sparowanego urządzenia.

Urządzenie jest już dostępne i kosztuje $299.99.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: