Wszyscy czekali na Apple Pay - mamy Garmin Pay

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

14 marca br. Bank Zachodni WBK, Garmin i Mastercard uruchomili w Polsce płatności zbliżeniowe zegarkiem z funkcją Garmin Pay.

Aby z skorzystać z Garmin Pay należy:

  • zainstalować aplikację Garmin Connect Mobile na swoim smartfonie (aplikacja dostępna dla telefonów z systemem Android i iOS)
  • połączyć zegarek z aplikacją,
  • dodać kartę płatniczą BZ WBK Mastercard do aplikacji Garmin Connect Mobile.

W zegarku Garmin należy wybrać portfel, podać 4-cyfrowe hasło (utworzone podczas dodawania karty w aplikacji), a następnie przyłożyć zegarek do czytnika kart (w ciągu 60 sekund od wpisania hasła). Warto dodać, że przez 24 godziny użytkownik zegarka może nim płacić bez ponownego wpisywania hasła. Jeśli jednak w tym czasie ściągniemy zegarek z ręki lub wyłączy się funkcja monitorowania tętna, to ze względów bezpieczeństwa przy następnej płatności zostaniemy poproszeni o ponowne wpisanie hasła cyfrowego portfela.

W ciągu 2017 roku liczba osób płacących zbliżeniowo smartfonem urosła w Polsce ponad dwuipółkrotnie, do 800 tys. użytkowników. Kolejnym etapem technologicznego skoku będzie płacenie ‘urządzeniami ubieralnymi’ (...)  – powiedział cytowany w komunikacie Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Pierwszym smartwatchem wyposażonym w technologię Garmin Pay jest model Garmin vívoactive 3.

Bezpieczne „zapisywanie” kart płatniczych wydawanych przez Bank Zachodni WBK w urządzeniu umożliwia technologia tokenizacji organizacji płatniczych Visa/Mastercard. Dzięki tokenizacji oryginalny numer karty zostaje zastąpiony jej cyfrowym zamiennikiem, tzw. tokenem. W efekcie, ten pierwszy jest chroniony i nie jest nikomu udostępniany. Ponadto, token jest powiązany tylko z jednym urządzeniem, np. inteligentnym zegarkiem, a zapłacenie przy jego użyciu innym sprzętem jest niemożliwe. W razie utraty (np. zgubienia) urządzenia wystarczy zablokować token przypisany do tego sprzętu i nie ma konieczności zastrzegania oryginalnej karty, którą można nadal płacić, nawet po zablokowaniu konkretnego tokenu.

Garmin Pay to kolejny sposób dokonywania płatności, który udostępnia Bank Zachodni WBK. Poprzednie wdrożenia potwierdzają, że klienci są otwarci na nowe rozwiązania i aktywnie z nich korzystają. Bank ma prawie 1,1 mln klientów aktywnie korzystających z bankowości mobilnej (750 tys. to użytkownicy aplikacji BZWBK24 mobile), wśród których co piąty (200 tys.) korzysta z płatności mobilnych takich jak BLIK, HCE, Google Pay. Co więcej, na koniec lutego 2018 roku łączna liczba wydanych kart mobilnych w rozwiązaniach HCE i Google Pay przekroczyła 150 tys.

Więcej szczegółów dotyczących płatności zbliżeniowych zegarkiem z funkcją Garmin Pay jest na stronie: www.bzwbk.pl/garminpay.

Opinie:

Rekomendowane: