Google: darmowy G Suite dla Szkół i Uczelni, telekonferencje dla firm i większa moc serwerów dla transmisji na żywo

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Google: Koronawirus w Polsce: jak staramy się pomagać

Polski oddział Google poinformował, że we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów bezpłatnie udostępnia w naszym kraju dostęp do pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni. Dzięki takim produktom jak Google Classroom, Dysk, Hangouts Meet i wielu innym, możliwa jest efektywna i ciekawa nauka także w domu. Szkoły mogą zarejestrować się w programie pod adresem: http://bit.do/gsuiterejestracja

Kontynuowanie nauki jest możliwe dzięki narzędziom, które umożliwiają przeprowadzanie interaktywnych lekcji przez internet, komunikację z uczniami, przesyłanie materiałów naukowych czy wyznaczanie zadań domowych.

Te same narzędzia do pracy zdalnej i współpracowania na odległość udostępniono także polskim firmom. Wprowadzono bezpłatny dostęp do zaawansowanej funkcji prowadzenia wideokonferencji za pośrednictwem Hangouts Meet dla wszystkich użytkowników G Suite. Możliwość ta będzie dostępna za darmo na całym świecie do 1 lipca 2020 roku.

Prowadzone są także prace nad tym, by sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na transmisje na żywo prowadzone na YouTubie.

 

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: