Google Maps 5.0 for Android - z map Google korzysta ponad 100 mln osób, z nawigacji ponad 10 mln

Newsy
Żródło: Google
Opinie: 2

Google udostępniło najnowszą wersję swojego programu z mapami dla urządzeń mobilnych - Google Maps 5.0 for Android. Po raz pierwszy zaoferowano widok 3D oraz dostępność w trybie offline. Z usługi Google Maps korzysta już ponad 100 mln osób na świecie. Widok budynków 3D jest już dostępny ponad 100 miast na całym świecie. Najlepiej testuje się go na planie Nowego Jorku. Tryb offline polega na tym, że dynamicznie rysowane mapy potrzebują 100 razy mniej danych na wszystkich poziomach zoomu, co pozwala na "cachowanie" map w telefonie (dużych obszarów) i ich dostępność przy braku łącza do internetu. Nadal tryb online będzie potrzebny do pobierania informacji o korkach, zdjęć i innych danych dodatkowych w Google Maps.

Google podało także, że z Google Maps Navigation (Beta) korzysta już ponad 10 mln osób. W Google Maps 5.0 for Android wprowadzono dla nich "awaryjną" usługę ustalania nowej trasy w trybie offline.


Nową wersję 5.0 mogą pobierać urządzenia z Androidem 1.6+, ale usługa widoku 3D będzie dostępna tylko dla urządzeń 2.0+.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: