Grupa Polsat Plus chwali się swoją flotą aut wodorowych

Newsy
Opinie: 0
Grupa Polsat Plus chwali się swoją flotą aut wodorowych

Samochody wodorowe należące do Grupy Polsat Plus przejechały milion kilometrów.

Grupa Polsat Plus posiada już ponad 150 elektrycznych samochodów wodorowych – Toyota Mirai oraz Hyundai Nexo.

Wkrótce spółka PAK PCE należąca do Grupy Polsat Plus rozpocznie w Koninie produkcję zielonego wodoru, który będzie dostarczany do stacji tankowania wodoru.

Stacje z Grupy Polsat Plus pod marką NESO działają już w Warszawie i Rybniku, a w planach jest budowa kolejnych w kilku miastach Polski.

Pojazdy wodorowe nie tylko nie emitują spalin, ale również oczyszczają powietrze. Ogniwa paliwowe samochodów wodorowych potrzebują do pracy czystego powietrza, dlatego ich system napędowy został wyposażony w specjalny filtr katalityczny. Włókna, z których wykonany jest filtr, wychwytują cząsteczki zanieczyszczeń, w tym dwutlenek siarki, tlenki azotu i cząstki stałe PM 2.5.

Milion kilometrów przejechanych samochodami wodorowymi zapewniło 470 milionów litrów oczyszczonego powietrza.  Jest to ilość czystego powietrza, którą 100 osób zużywa przez rok.

Zastąpienie samochodów spalinowych w Grupie Polsat Plus pojazdami wodorowymi zmniejszyło również emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 127 ton. Taką ilość CO2 5 tys. drzew musiałoby pochłaniać przez rok.

Proces tankowania takiego auta trwa kilka minut, po czym można przejechać ponad 600 km.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: