Grupa TP - PLAY jak przyzwoita panna na wydaniu z ładnie prezentującym się posagiem

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 17

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP, ocenił na swoim blogu opublikowane dziś wyniki PLAY. Cytat: "Po trzech latach dziś po raz pierwszy poznaliśmy częściowe wyniki Playa. Zanim oddam się szczegółom i komentarzom gratuluję konkurentowi, że udało się mu wejść mocno na rynek, zamieszać i nieodwracalnie zmienić go. To z pewnością duży sukces. Teraz dane. Na koniec roku Play miał prawie 3,5 mln klientów. Na papierze to sporo. Pytanie, które narzuca się od razu, ile z kart SIM jest aktywnych biorąc pod uwagę, że w prepaid za 5 zł można mieć 12 miesięczną ważność konta, a i potem pewnie nie są od razu wyłączane. W tym wypadku polityka W3, a zwłaszcza Orange jest zdecydowanie bardziej rygorystyczna. Dlatego, co naprawdę kryje baza Playa tego nie wie nikt. Pozytywna EBIDTA od sierpnia 2009 absolutnie mnie nie dziwi, bo zapracowali na nią zgodnie wszyscy klienci W3 sponsorując Playa dzięki wyjątkowo dużej asymetrii MTR. Zgodnie z oczekiwaniami zdecydowana większość klientów operatora to prepaidowcy, co od razu widać na niższym niż średnia rynkowa zagregowanym ARPU. Czyli żadnych sensacji. Chętnie jednak poznałbym ARPU z samego prepaida. Tak samo, jak z usług niegłosowych czyli np. Play Online. Wysokie nakłady inwestycyjne są zrozumiałe i świadczą, że nasz konkurent mocno inwestuje w sieć, aby szybko wycofać się z drogiego roamingu krajowego. Podsumowując moim zdaniem przed planowaną sprzedażą P4 reklamuje się jako przyzwoita panna na wydaniu z ładnie prezentującym się posagiem. Ale jak to w życiu i małżeństwie diabeł tkwi w szczegółach."

Opinie:

Opinie archiwalne (17):

Komentuj

Komentarze / 17

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  travis pisze: 2010-01-20 14:50
  Porównanie całkiem interesujące ;) I jest w nim trochę prawdy, bo rzeczywiście ciekawe jak ma się "papierowa liczba" simów do rzeczywistości (tzn, ile z tych kart jest aktywnych).
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2010-01-20 17:08
  Niech się rzecznik TP od Play'a ze swoimi złośliwościami od.....li. Mam tylko nadzieję, że UOKiK zablokuje w przyszłości ew. przejęcie Playa przez któregoś z operatorów, a zwłaszcza grupę TP, gdyby był na sprzedaż i wpuści kogoś bardziej interesującego, albo Hutchison, albo o2.
  0
 • Users Avatars Mini
  goral-1 pisze: 2010-01-20 17:48
  Na wyniki Orange to nie pracuja zgodnie klienci pozostalych sieci komorkowych i stacjonarnych.
  0
 • Users Avatars Mini
  amoniak pisze: 2010-01-20 18:32
  prawda jest taka że tyle ile podaje play to mają kart ale ogólnie - łącznie z tymi które ktoś sobie kupił i doładował za 5 zł. A to nie są aktywne simy tylko "karty widma" ale tak czy tak wynik całkiem przyzwoity.
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2010-01-20 20:08
  ***amoniak: Ale tak samo jest u wszystkich operatorów. Era, Orange również wyłączają bardzo długo niekatywne simy, więc u wszystkich opów trzeba trochę te wyniki uszczuplić. Poza tym nie każdy potrzebuje doładowywać telefon co 3 miesiące. Są osoby, którym 50zł na cały rok wystarcza. Korzystają wtedy kiedy potrzebują. Po co robić z telefonu skarbonkę jeśli się nie korzysta.
  0
 • Users Avatars Mini
  amoniak pisze: 2010-01-20 20:25
  wiesz - nie śmiem się nie zgodzić - tylko że ja mówiłem o tych simach które zostały raz za 5 doładowane i leżą gdzieś na dnie szafy :) Nie mówię też że tylko Play nie wyłącza swoich simów - mówię tylko że oni akurat mają taką długość konta po to aby mieć więcej simów
  0
 • Users Avatars Mini
  hektor pisze: 2010-01-20 20:45
  Amoniak rozdrabiniasz sie z tymi simami, dam ci przyklad kupuje fresza aktywuje mam 5zl na koncie przez 11 miesiecy nie zasilam, trzymam go sobie w szufladzie, a potem doladowuje za 500 zlotych bo mam takie widzimi sie. Jaki jest wtedy sens takich dyskusji.
  0
 • Users Avatars Mini
  TrustNoOne pisze: 2010-01-21 00:40
  Co do tego, ze Play dodawal gdzies tam gratisowe SIMki, to fakt, tak bylo. Tyle, ze tutaj liczone byly aktywne karty (wiekszosc pewnie zaktywowala). Natomiast druga strona "mocy" jest taka, ze w Plusie, Orange czy Erze tez tak sie dzieje (i to nie sa odosobnione przypadki)... Tak wiec ja przyjmuje, ze stosunek tych kupowanych SIMek na konkursy jest w Playu taki sam jak u innych. SIMy powinny byc rejestrowane, KAZDE!
  0
 • Users Avatars Mini
  peter pisze: 2010-01-21 09:42
  komentarz rzecznika TP brzmi trochę jak opinia starego dziada po przejściach któremu ślinka cieknie na widok fajnej laski; bo co tu kryć ARPU Palya - tym bardziej że liczone od jak pisze rzecznik zawyżonej bazy jest b. wysokie
  0
 • Users Avatars Mini
  rasick pisze: 2010-01-21 10:24
  *amoniak* Wow.Stary ty naprawde masz jakiś żal do tego Play'a. jak można stwierdzić że mają taką długą ważność konta w Play Freshu tylko dlatego, żeby mieć więcej simek w statystyce. A co z klientem??? Człowieku przecież dla calej rzeszy klientów to jest mega plus ofertowy! Jest mnóstwo osób, które wk...wia, że pomimo doładowanego cash'u na karcie mają blokowane połączenia po m-cu.
  0
 • Users Avatars Mini
  ozo pisze: 2010-01-21 10:44
  Waznosc karty przez 12 miesiecy ma byc zarzutem, no nie to juz gruba przesada. Zarzucac mozna brak rejestracji kart pre paid w pOlsce.
  0
 • Users Avatars Mini
  scarface pisze: 2010-01-21 11:38
  Nie da się ukryć, że Play najwięcej kart rozdaję na ulicach, jak i ma zwyczaj dodawania karty do abonamentów, a w grudniu nawet do startera dawał drugiego. Nie udźcie się, że nie o statystyki tej"pannie" chodzi:)
  0
 • Users Avatars Mini
  yur pisze: 2010-01-21 13:22
  Nie kłam prawda jest taka ze wypsiujesz tylko negatywne komentarze po forach wyssane z palca opowieści.
  0
 • Users Avatars Mini
  yur pisze: 2010-01-21 13:25
  Orange przez lata rozdawal po gazetach startery, za darmo wysylal przez internet to samo robila Heyah - kilkanascie starterow dostalem w 2004 roku za friko od rozdawaczy na ulicy i co moze licza je sobie do dzisiaj w statystykach kto wie.
  0
 • Users Avatars Mini
  arek pisze: 2010-01-21 13:37
  W Orange karty prepaid maja ważność 12 miesiecy tylko na rozmowy wychodzace i wiecie gdzie jest różnica w play fresh ważność na wychodzące i przychodzące wynosi 12 mies.
  0
 • Users Avatars Mini
  JarekM pisze: 2010-01-21 13:57
  orange, wciskając bajkę o asymetrii też zarabia kasę, łupiąc własnych klientów; stawka MTR do P4 wynosi 38gr/min; orange łupi 60gr netto/min; jeżeli MTR to ceny netto to w orange zostaje 22 gr; ładnie to tak?
  0
 • Users Avatars Mini
  kaziu pisze: 2010-01-21 17:50
  pitolenie. a ja mam w domu ze trzy karty taktak, ze dwie orange i z 8 heyah i wszystkie są aktywne na odbiór telefonów. więc po co to pitolenie że play ma klientów teoretycznie?
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: