Gry sponsorowane w sieci Plus

Newsy
Żródło: Plus
Opinie: 0
Opinie: 0

Plus wraz z firmą AllToys International jako pierwszy operator w Polsce uruchamia test z reklamą w grach i aplikacjach, wykorzystując platformę „neomobile”. Pierwsze gry, udostępnione w programie testowym, już są dostępne na portalu mobilnym wap.plus.pl

Gry sponsorowane na telefony komórkowe w Plusie to gry, za które użytkownicy płacą obniżoną stawkę. Przed uruchomieniem gry wyświetlana jest pełnoekranowa reklama, umożliwiająca przejście do serwisu reklamodawcy.

Użytkownicy będą oglądać maksymalnie dwie reklamy przed uruchomieniem gry. Po pierwszej reklamie będą musieli w menu w prawym dolnym rogu ekranu kliknąć „przejdź dalej”, aby obejrzeć drugą. Po powtórzeniu tej czynności przechodzą już do gry. Zaletą takiego rozwiązania dla reklamodawców jest gwarancja, że ich reklama zostanie obejrzana. Nie ma możliwości ominięcia reklam ani przejścia do gry przed ich wyświetleniem przy jednoczesnym zachowaniu przyjazności wobec klienta.

Reklama będzie serwowana ze specjalnie stworzonego do tego celu adserwera. Rozwiązanie neomobile umożliwia niespotykany dotąd poziom interakcji odbiorcy z reklamą poprzez obejrzenie pełnoekranowej formy reklamowej, bezpośrednie połączenie ze stroną internetową, nawiązanie połączenia telefonicznego oraz kontakt za pomocą SMS-ów. Wszystkie rozwiązania dostępne są bezpośrednio z poziomu reklamy ze specjalnego menu. Końcowy klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z prezentacją reklamy, np. za transmisję danych.

Jeśli test się powiedzie, reklama będzie wdrażana w grach i aplikacjach dostarczanych dla Plusa również przez innych dostawców. Zostanie wykorzystana w tym celu technologia „neomobile” stworzona przez AllToys International.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: