Nowe funkcje w pakiecie biurowym Google G Suite

Newsy
Opinie: 0
Nowe funkcje w G Suite, które ułatwią pracę z domu

Google zapowiedział nowe funkcje w swoim pakiecie G Suite.

Aby łatwo dołączyć do spotkań wideo, wprowadzono Google Meet do Gmaila za darmo dla wszystkich w przeglądarce oraz w aplikacji mobilnej na Androida i iOS. W zeszłym miesiącu w Gmailu w przeglądarce udostępniono Google Chat, aby pomóc użytkownikom komunikować się bardziej płynnie, bez konieczności przełączania się między zakładkami. Wkrótce Chat dołączy także do Gmaila na Androida i iOS.

Rozbudowano również funkcje współpracy w pokojach w Google Chat, dodając opcję współdzielonych plików i zadań. Szybki dostęp do współdzielonego czatu, ważnych dokumentów i rzeczy do zrobienia w jednym miejscu umożliwia łatwiejszą komunikację ze wszystkimi osobami w zespole. Ponadto Google Chat pozwala na tworzenie pokojów, w skład których mogą wchodzić osoby spoza firmy, takie jak podwykonawcy czy konsultanci, dzięki czemu grupa może łączyć nie tylko osoby z różnych działów wewnątrz jednej firmy, ale także z wielu różnych  organizacji i przedsiębiorstw.

Aby pokoje były jeszcze bardziej przydatne, wzbogacono je o możliwość współpracy w czasie rzeczywistym - teraz można współredagować dokumenty Google bez opuszczania Gmaila, jednocześnie omawiając na bieżąco zmiany za pośrednictwem czatu lub przypisując zadania konkretnym osobom w zespole. Nowa funkcja ułatwia również dostęp do ulubionych aplikacji innych firm, takich jak DocuSign, Salesforce i Trello, dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje i podejmować działania w ramach każdej rozmowy, niezależnie czy odbywa się ona na Gmailu, Czacie czy w pokojach.

Konieczność przełączania się pomiędzy aplikacjami może stanowić utrudnienie w pracy. Dlatego kolejnym nowym udogodnieniem w G Suite jest możliwość szybkiego dołączenia do rozmowy wideo z czatu, przesyłania dalej wiadomości na czacie do swojej skrzynki odbiorczej czy możliwość utworzenia zadania z wiadomości czatu. Wiadomości w Google Chat można teraz również przeszukiwać za pomocą wbudowanej w Gmail wyszukiwarki, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć wszystko w jednym miejscu.

Wprowadzono także kilka narzędzi, które pomogą użytkownikom ustalać priorytety. Teraz użytkownicy mogą: 

  • Przypiąć najważniejsze pokoje, aby łatwiej je znajdować i mieć do nich szybszy dostęp
  • Ustawić swoją dostępność na "Nie przeszkadzać".
  • Ustawić informacje o statusie, takie jak np. "Poza biurem". 

Wraz z nowymi funkcjonalnościami, jest również kilka nowych narzędzi zwiększających dodatkowo bezpieczeństwo w Google Meet i Google Chat, które zostaną wprowadzone w nadchodzących tygodniach. Dadzą one gospodarzom jeszcze większą kontrolę nad spotkaniami i nad tym, kto może do nich dołączyć. Funkcje te, początkowo wprowadzone w konsumenckiej wersji pakietu G Suite oraz w G Suite dla Szkół i Uczelni, będą obejmować:

  • Knocking controls: gdy uczestnik spotkania zostanie wyproszony, nie będzie mógł ponownie próbować dołączyć do tego samego spotkania, chyba że gospodarz ponownie go zaprosi.
  • Safety locks: gospodarz spotkania może teraz decydować o tym, którzy uczestnicy mogą korzystać z czatu lub prezentować na spotkaniu.

Ponadto, mechanizmy ochrony przed phishingiem działające w Gmailu będą teraz również funkcjonować w Google Chat. Jeżeli użytkownik kliknie w link na czacie, link zostanie przeskanowany w czasie rzeczywistym i oznaczony, jeżeli zawiera złośliwe treści.

W przyszłości zintegrowana przestrzeń robocza będzie jeszcze bardziej rozbudowywana - dzięki takim funkcjom jak połączenia wideo dostępne bezpośrednio w Gmailu w formacie picture-in-picture czy integracji usługi Google Meet z Dokumentami Google, Arkuszami i Slajdami.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: