HDR10+ - jest potwierdzone wsparcie przez OnePlus, OPPO, Realme, Xiaomi oraz GooglePlay Movies & TV

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
HDR10+

HDR10+ Technologies to spółka joint venture, należąca do 20th Century Fox, Panasonic Corporation i Samsung Electronics, która pracuje na rozwojem standardu HDR10+.

Firma poinformowała właśnie, że łączna liczba podmiotów, które przyjęły ten standard wzrosła do 94.

Wśród nowych partnerów znalazły się firmy VIZIO i GooglePlay Movies & TV, które zagwarantowały obsługę standardu HDR10+ w ramach oferowanych przez siebie urządzeń i usług.

Organizacja ogłosiła również zmiany w zakresie programu certyfikacji HDR10+, w tym aktualizacje specyfikacji obejmujące DisplayPort i AV1.

Standard HDR10+ to udoskonalona wersja HDR10. Dzięki wykorzystaniu dynamicznych metadanych technologia maksymalizuje poziom czerni i szczytową jasność dla każdej sceny. W efekcie obraz lepiej oddaje kreatywną intencję twórców treści. 

GooglePlay Movies & TV, ważny dystrybutor treści UHD OTT, wprowadzi obsługę HDR10+ dla produkcji UHD w swojej ofercie. Użytkownicy już w tym roku będą mogli korzystać z doskonałej jakości UHD w przypadku treści proponowanych przez duże studia filmowe. Rośnie też oferta HDR10+ UHD Blu-ray – teraz w jakości HDR10+ dostępne są tytuły takie jak „X-Men: Mroczna Phoenix” od 20th Century Fox, „Szybcy i Wściekli: Hobbs i Shaw” od Universal czy „To: Rozdział 2” od Warner Bros. Mastering treści HDR10+ obsługują obecnie duże studia postprodukcyjne, takie jak Deluxe, Giant Interactive czy Pixelogic.

Także OnePlus, OPPO, Realme i Xiaomi ogłosiły, że będą wspierać HDR10+ na swoich urządzeniach mobilnych.

Obsługę HDR10+ oferują również amplitunery Onkyo i Pioneer.

HDR10+

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: