Ericsson ma problem - Huawei będzie produkował swoje 5G w Europie

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Huawei będzie produkował swoje 5G w Europie

Agencja AFP podała, że Huawei ogłosił, że planuje w Europie rozpocząć produkcję sprzętu 5G.

Deklarację taką złożyć miał dziś w Brukseli Abraham Liu z Huawei.

W Europie ma powstać kilka fabryk Huawei.

Huawei obiecuje 5G dla Europy w wersji „Made in Europe”.

Na razie nie wiadomo, czy są szanse na fabrykę Huawei w Polsce.

Pełna treść przemówienia Abrahama Liu w Brukseli:

Panie i Panowie,

Szanowni goście,

Z wielką przyjemnością witam Was wszystkich na obchodach chińskiego Nowego Roku z Huawei, w tym wspaniałym miejscu w Brukseli.

Jak wiecie, tegoroczne wydarzenie i ten rok są dla nas bardzo wyjątkowe. 20 lat temu Huawei stawiał pierwsze kroki w Europie, otwierając Centrum Badań i Rozwoju w Szwecji. Od tego czasu rozwinęliśmy się - tak jak i nasze wyzwania!

Jak wiadomo, nasza podróż nie zawsze była łatwa. W zeszłym roku byliśmy wystawiani na próbę bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. A w tym roku – dwudziestym roku naszej działalności w Europie - prawdopodobnie nie będzie inaczej! Ale wszystko będzie dobrze!

Ponieważ wierzymy, że zaufanie, jakim do tej pory obdarzyła nas Europa - zostanie bogato nagrodzone. A zaufanie to rzecz kluczowa! W świecie, zależnym od globalnego łańcucha dostaw, zaufanie może opierać się na pewności, że zarządzanie ryzykiem jest obiektywne i przejrzyste.

Jak powiedziała niedawno przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen: "nowe technologie nigdy nie będą oznaczać nowych wartości". Podzielamy to i uważamy, że to właśnie te ramy zaufania mogą złagodzić obawy związane z nowymi technologiami, w tym 5G.

Globalny łańcuch dostaw zależy od współpracy i budowania wzajemnego zaufania. Dostawcy powinni być traktowani uczciwie i jednakowo. Konkurencyjny rynek przynosi korzyści wszystkim. Wspierają to niedawne decyzje rządu brytyjskiego i Unii Europejskiej, które umożliwiły Huawei pozostanie jednym z głównych uczestników w procesie wdrażania 5G.

Bazowanie na faktach, uczciwe podejście do modelu dywersyfikacji dostawców, który opiera się na weryfikacji, jak również na zaufaniu, jest tym, co naszym zdaniem powinno być standardem w skali globalnej.

Świat techniki - a zwłaszcza świat bezpieczeństwa cybernetycznego - jest coraz bardziej uwikłany w kwestie geopolityczne, negocjacje handlowe i dialog dyplomatyczny między rządami. Jednak motywowane politycznie podejrzenia nie uwzględniają przyszłych wyzwań. Marzę, aby trzy najważniejsze podmioty w cyberprzestrzeni - Europa, USA i Chiny - w dyskusjach politycznych kładły większy nacisk na dialog o współpracy i wspólnych zasadach.

W tym roku, w związku z nadchodzącymi dwoma szczytami UE-Chiny, pojawiają się ogromne możliwości, aby wpłynąć na nastrój polityczny. I to właśnie Europa może przyczynić się do wprowadzenia tych zmian. Właśnie dlatego tak ważne jest, by Huawei był prawdziwie międzynarodową firmą - składającą się z ludzi z całego świata. To właśnie więzi międzyludzkie i wartość, jaką jest obopólne zaufanie, ostatecznie decydują o sukcesie, niezależnie od tego, jak różne strategie geopolityczne starają się temu przeszkodzić.

Huawei to prawdziwie europejska rodzina, złożona z mieszkańców całego kontynentu, których łączy zarówno pasja do Huawei, ich własnych krajów, jak i nasze wspólne wartości. Wnoszą oni do Huawei wyjątkową europejską wizję i sprawiają, że nasza firma jest dzięki temu silniejsza. Huawei zaczynał jako mała firma w Chinach, ale wyrośliśmy na światowego lidera. W miarę rozwoju uczyliśmy się od reszty świata - od Stanów Zjednoczonych i Europy. Powinniście być dumni z naszego sukcesu, ponieważ wiele się nawzajem od siebie nauczyliśmy. Tak więc, Huawei jest bardziej zaangażowany w sprawy Europy niż kiedykolwiek wcześniej. Z nadzieją wyczekujemy następnych 20 lat.

Wierzymy, że możemy współpracować z Europą, odgrywając ważną rolę w budowaniu jej cyfrowej suwerenności poprzez zachęcanie do innowacji, wspieranie i współpracę z europejskim przemysłem, pomagając mu w osiągnięciu pozycji światowego lidera w dziedzinie technologii cyfrowych. 

Chcemy być jeszcze bardziej zaangażowani. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję o stworzeniu w Europie bazy produkcyjnej - tak, aby to w Europie powstawało 5G dla Europy.

Tak więc dla cyfrowej przyszłości Europy po roku 2020, w której obowiązywać będą wspólne wartości, kontynuujmy współpracę na rzecz stworzenia lepszej cyfrowej przyszłości dla wszystkich!

Tak więc dla cyfrowej przyszłości Europy po roku 2020, w której obowiązywać będą wspólne wartości, kontynuujmy współpracę na rzecz stworzenia lepszej cyfrowej przyszłości dla wszystkich!Dziękuję za uwagę i życzę miłego wieczoru.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: