Premier Hiszpanii wspiera 5G od Huawei

Newsy
Opinie: 0
Premier Hiszpanii daje zielone światło Huawei na budowę sieci 5G

Hiszpania nie wykluczy firmy Huawei z budowy infrastruktury dla sieci 5G. Premier Pedro Sánchez oświadczył, że jeszcze przed końcem tego roku 75 proc. powierzchni kraju będzie miało dostęp do sieci nowej generacji, m.in. dzięki operatorowi Telefónica i technologii Huawei.

Jak podają hiszpańskie media, premier Hiszpanii Pedro Sánchez wyraźnie dał rynkowi do zrozumienia, że jego kraj jest gotowy do budowy sieci 5G z różnymi operatorami oraz dostawcami technologii, takimi jak Huawei.

"Telefónica, jedna z głównych hiszpańskich firm technologicznych, zagwarantowała, że do końca tego roku 75 proc. terytorium Hiszpanii będzie miało dostęp do technologii 5G. Działamy także z wieloma zagranicznymi firmami, nie tylko z Huawei, ale także z Nokią i innymi europejskimi oraz amerykańskimi dostawcami. I nadal będziemy polegać na różnych technologiach. Chcemy zawierać sojusze z różnymi operatorami i dostawcami, nie tylko z naszego kontynentu, ale także z Chin" - Pedro Sanchez, zachęcając premiera Portugalii do przyjęcia podobnej postawy wobec budowy sieci 5G.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: