Sieci 5G Huawei w największych aglomeracjach deklasują konkurentów

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Sieci 5G Huawei w największych aglomeracjach deklasują konkurentów

22 lutego ukazał się kolejny raport Ookla (speedtest.net), bazujący na danych pochodzących od użytkowników iPhone 12 z 5G.

 

Pisaliśmy o tym tutaj

 

Najnowsze wydanie raportu analizuje wydajność sieci w 21 aglomeracjach. W stosunku do poprzedniej jego edycji, listę rozszerzono o 6 kolejnych miast.

 

Według chińskiego producenta infrastruktury, w każdym z tych miast najszybszy operator działa w oparciu o infrastrukturę Huawei.

 

W poprzednim, styczniowym raporcie, w 11 na 15 wybranych miastach najszybszą siecią mogli pochwalić się operatorzy wykorzystujący infrastrukturę Huawei. Pozostałe 4 przypadki stanowiły miasta w krajach, w których rynek dla Huawei był zamknięty.

 

W najnowszym wydaniu raportu, listę rozszerzono o kolejnych 6 miast, w których bez żadnego wyjątku dominują sieci zbudowane w oparciu o infrastrukturę Huawei. W 17 z 21 lokalizacji, najszybsze sieci zbudowane są z wykorzystaniem infrastruktury Huawei.

 

Według Huawei, większości przypadków druga najszybsza sieć w danej lokalizacji jest zdecydowanie wolniejsza od tej wykorzystującej sprzęt Huawei. Dla Londynu, pomiędzy liderem, a kolejna siecią odnotowano różnicę rzędu 123 Mbps (44%), w Berlinie to aż 201 Mbps (58%), w Zurichu 180 Mbps (38%), w Rzymie 91 Mbps (33%), a w Seulu 173 Mbps (25%).

 

Porównanie sieci w Seulu jest tym bardziej interesujące, że osiągający najlepsze wyniki operator LG U+ posiada aż o 20% mniejsze zasoby radiowe w pasmie C od konkurentów - 80 MHz w stosunku do 100 MHz. Mimo to ciągle pozostaje na prowadzeniu.

 

Płynie z tego bardzo ciekawy wniosek do operatorów sieci mobilnych, którzy właśnie albo prowadzą postępowania przetargowe na dostawcę infrastruktury 5G, albo zaraz będą to robić. Warto wybrać solidnego partnera, który jest w stanie zapewnić przewagę konkurencyjną na rynku poziomem zaawansowania swoich rozwiązań, a widać, że jest to dominacja na całej linii” – powiedział Aleksander Jakubczak, Senior Marketing Manager na region Europy Środkowo-Wschodniej i kraje nordyckie w Huawei, komentując raport.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: