Huawei ma dobre informacje z Niemiec - nowa ustawa o bezpieczeństwie IT ma być kompromisem

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 0
Huawei ma dobre informacje z Niemiec - nowa ustawa o bezpieczeństwie IT ma być kompromisem

Według informacji agencji Reuters, jakikolwiek potencjalny zakaz Huawei na niemieckim rynku wymagałby nie tylko politycznego przekonania, ale i twardych dowodów, że sprzęt firmy stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa. To informacje wynikające z draftu nowej ustawy dotyczącej bezpieczeństwa systemów IT, z którymi mogli zapoznać się dziennikarze Reutersa.

To dobra wiadomość dla Deutsche Telekom, Vodafone i Telefonica Deutschland - którzy polegają na sprzęcie Huawei i deklarują, że jego ewentualna wymiana byłaby dla nich niezwykle kosztowna.

Zapisy w nowym prawie określającym bezpieczeństwo systemów IT są kluczowe dla przyszłości Huawei w Niemczech. Nowy projekt ma być kompromisem pomiędzy pomysłami Angeli Merkel (wspiera bliskie relacje z Chinami) i partią SPD (walczą o ograniczenie współpracy). W nowym projekcie bezpieczeństwo danego dostawcy będzie oceniać specjalny komitet, a w kolejnych ewentualnych etapach poszczególni ministrowie i dalej ma być wdrażana rządowa procedura rozwiązywania sporów. Finalny tekst dokumentu ma być gotowy w grudniu.

Pełna treść komunikatu znajduję się tutaj

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: