Huawei: koszty embargo to około 12 mld dolarów, teraz głównym celem dywersyfikacja dostawców

Newsy
Opinie: 0
Huawei zorganizował konferencję Global Analyst Summit w Shenzhen

Huawei po raz 17 zorganizował konferencję Global Analyst Summit.

Guo Ping, rotacyjny prezes Huawei, otworzył Global Analyst Summit przemówieniem „Huawei: A Year and Beyond”. Podsumował w nim wyniki biznesowe oraz najważniejsze doświadczenia Huawei z ubiegłego roku. „W ciągu ostatniego roku wiele technologii stało się dla nas niedostępnych. Mimo to Huawei walczy o przetrwanie i wciąż stara się iść naprzód” – powiedział. Według niego, działania USA wymierzone w Huawei, zaszkodzą nie tylko firmie, ale także wszystkim konsumentom i klientom korzystającym na co dzień z produktów i usług Huawei.

„Dzisiejszy świat jest zintegrowanym systemem opartym na współpracy. Tendencja globalizacji nie powinna i prawdopodobnie nie ulegnie odwróceniu. Rozdrobnione standardy i łańcuchy dostaw nie przyniosą korzyści nikomu, a dalsza ich fragmentaryzacja będzie miała poważny, negatywny wpływ na cały przemysł. Branża powinna współpracować w celu wzmocnienia ochrony praw własności intelektualnej, uczciwej konkurencji, ujednoliconych światowych standardów oraz promowania globalnego łańcucha dostaw opartego na współpracy” – powiedział Guo Ping.

Guo Ping przyznał, że embargo przez rok spowodowało zmniejszenie realnych przychodów Huawei, w stosunku do wcześniejszych prognoz, o około 12 mld dolarów. Receptą na kolejne embargo jest rosnąca dywersyfikacja dostawców - ten projekt trwa w Huawei już od dawna.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: