Huawei: jesteśmy prywatną firmą należącą do pracowników, żadna agencja rządowa nie ma naszych udziałów

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Polski oddział Huawei przygotował oświadczenie związane z podpisaną wczoraj wspólną deklaracją USA i Polski

Polski oddział Huawei przygotował oświadczenie związane z podpisaną wczoraj wspólną deklaracją USA i Polski dotyczącą wdrażania technologii 5G. Jej treść jest dostępna tutaj

Treść oświadczenia Huawei przypomina wcześniejsze komunikaty generowane przez chińskiego dostawcę. Huawei kolejny raz podkreśla, że nie ma związków z chińskim rządem, służbami specjalnymi i jest „zwykłym” dostawcą bardzo zaawansowanego sprzętu.

Oto treść tego oświadczenia:

Cyberbezpieczeństwo jest zasadniczo kwestią techniczną. Huawei sprzeciwia się upolitycznieniu kwestii technologii 5G. Uważamy, że cyberbezpieczeństwem należy zarządzać w oparciu o fakty i standardyzację, a nie spekulacje i uprzedzenia.

Huawei jest prywatną firmą należącą w całości do pracowników, z jasną strukturą własności i zarządzania. Żadna agencja rządowa ani zewnętrzna organizacja nie posiada udziałów w Huawei i w żaden sposób nie kontroluje działalności firmy.

Przez ponad 30 lat Huawei dostarczył usługi trzem miliardom ludzi na całym świecie, w tym w Polsce. Mamy solidny system zapewniania bezpieczeństwa cybernetycznego i duże osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa. Przyczyniliśmy się także do rozwoju gospodarczego i cyfrowego Polski.

Jesteśmy przekonani, że polski rząd podejmie właściwe decyzje dotyczące rozwoju kraju i interesów obywateli. Będziemy nadal dostarczać Polsce bezpieczne i niezawodne produkty i rozwiązania, przekształcając nasze innowacje w siłę napędową polskiego wzrostu gospodarczego.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: