Selfie stick Huawei AF14 - super pomysły na świetne zdjęcia i filmy

Akcje partnerskie
Opinie: 3
Opinie: 3

Akcja partnerska

Selfie stick jest znacznie poręczniejszym i bardziej wszechstronnym narzędziem, niż się większości z nas wydaje. Może stać się dla bardzo użytecznym narzędziem dla amatora fotografa i filmowca i służyć mu na podobnej zasadzie jak pełnoprawny statyw. Pamiętajmy jednak, aby selfie stick był odpowiednio dobrej jakości. Oto kilka wskazówek jak go wykorzystać, aby stworzyć ciekawe i urozmaicone ujęcia.

#1 szeroki plan

Podstawową funkcją selfie sticka jest „wirtualne” przedłużenie ręki osoby fotografującej tak, aby w kadrze zmieściło się więcej niż tylko sama twarz. Oddalenie smartfona o dodatkowe kilkadziesiąt centymetrów pozwala na przykład wykonać zdjęcie grupowe, na którym zmieści się kilka osób. Nawet robiąc zdjęcie w pojedynkę, oddalając telefon zmieścimy na zdjęciu więcej tła. Jest to wygodny sposób, żeby pokazać nie tylko siebie, ale także ciekawe miejsce, w którym się znajdujemy. Gdy fotografujemy głównie siebie to nasz Huawei P10 zadba dodatkowo o to, aby efekt był najlepszy, dzięki trybowi upiększania twarzy. Możliwe jest określenie stopnia, z jakim skóra ma zostać wygładzona. Twarz będzie wyglądała atrakcyjnie i naturalnie zarazem.

Selfie sitck Huawei AF14 posiada w rącze wbudowany spust migawki, dzięki czemu nie jest konieczne korzystanie z samowyzwalacza. W łatwy sposób można wykonać kilka kadrów bez pośpiechu i bez konieczności ponownego sięgania do ekranu telefonu.

#2 wygodniej filmujemy

W błędzie jest ten, kto uważa, że selfie stick służy tylko do pokazywania siebie samego. Dłuższe filmowanie „z ręki” jest stosunkowo niewygodne. Oprócz dyskomfortu może to skończyć się na przykład upadkiem naszego smartfona na chodnik. Złożony selfie stick Huawei AF14 będzie świetnie pełnić rolę wygodnego uchwytu podczas nagrywania. Ujęcia będą jeszcze płynniejsze.

#3 zmieniamy perspektywę

Po rozsunięciu selfie sticka można łatwo zmieniać perspektywę nagrywania, przechodząc z ujęcia blisko ziemi do kadru nad głową i odwrotnie – zniżając ujęcie z wysokiej do niskiej perspektywy. Przy wysoko budżetowych produkcjach do tego celu wykorzystywane są drogie dźwigi kamerowe, ale w przypadku smartfona nie są one konieczne. Warto zwrócić uwagę, aby ruchy wykonywane podczas filmowania były powolne i możliwie płynne.

#4 filmujemy zza okna

Ciekawe ujęcie można uzyskać wystawiając smartfon za okno. Efekt zostanie spotęgowany, gdy zrobimy to podczas jazdy, np. jako pasażer w samochodzie. Należy przy tym zachować wszelkie względy bezpieczeństwa. Nie należy bowiem wystawiać czegokolwiek za okno podczas szybkiej jazdy lub w gęstym ruchu ulicznym. Kiedy jednak jest bezpiecznie to uda się nam uchwycić nieruchomą sylwetkę na tle przesuwającego się otoczenia.

#5 bariery nie istnieją

Selfie stick umożliwia zaglądanie nam tam, gdzie normalnie sami nie jesteśmy w stanie zajrzeć. Na zdjęciu lub filmie uwiecznimy wnętrze rozpadliny skalnej, nagramy widok za przeszkodą, np. murem lub tłumem osób. Możliwości jest naprawdę wiele.

#6 zamiast statywu

Selfie stick można przekształcić w prosty statyw opierając go o murek lub inny stabilny element krajobrazu. Jeszcze lepiej, gdy rączka selfie sticka otwiera się, tworząc trzy stabilne nóżki, jak ma to miejsce w Huawei AF14. Dzięki temu łatwiej wykonamy zdjęcie dużej grupy osób. To jednak dopiero początek możliwych zastosowań. Jedną z bardziej widowiskowych opcji jest tzw. time lapse. Smartfon Huawei P10 ma ten tryb wbudowany seryjnie. Wystarczy go uruchomić i pozostawić telefon nieruchomo na kilka lub kilkanaście minut. Jeśli w kadrze znajdą się przesuwające się chmury lub inne poruszające się powoli obiekty to efekt będzie naprawdę zachwycający.

#7 miasto nocą

Jedną z unikatowych cech aparatu w Huawei P10 jest tryb malowania światłem. Każdy kojarzy zachwycające zdjęcia ulic nocą, w których poruszające się samochody zmieniają się w rzeki świateł. Mając selfie stick z funkcja statywu i smartfon Huawei P10 można bez trudu osiągnąć taki efekt. Wystarczy późnym wieczorem na ruchliwej ulicy ustawić P10 na statywie Huawei AF14 i uruchomić tryb Malowanie Światłem i wybrać opcję Światła Samochodów. Huawei P10 oferuje podgląd na żywo już w trakcie rejestracji zdjęcia. Całą procedurę można przerwać w dowolnej chwili, gdy osiągniemy zamierzony efekt.

#8 świetlne graffiti

Dzięki Huawei P10 i selfie stick Huawei AF14 możemy sami malować światłem. Tak jak poprzednio, wystarczy ustawić nieruchomo smartfon za pomocą selfie sticka i uruchomić dostępny w Huawei P10 program Malowanie Światłem – Świetlne Graffiti. Do rysowania wzorów nadaje się prawie każde źródło światła: zapalniczka, latarka, światełko rowerowe, sztuczne ognie, czy nawet ekran innego smartfona. Oprócz symboli i napisów ciekawy efekt można osiągnąć obrysowując krawędzie osób bądź przedmiotów stających w mroku, nadając im świetliste kontury.

Jak widać, selfie stick jest prostym, ale bardzo ciekawym narzędziem w ręku filmowca i fotografa amatora. Może mieć wiele kreatywnych zastosowań. Huawei P10 z powodzeniem zastąpi w podróży aparat i kamerę, a selfie stick zapewni nietypową, ciekawą perspektywę czyniąc finalny materiał bardziej atrakcyjnym i urozmaiconym.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: