Huawei P10 - bezpieczeństwo baterii i procesu ładowania jest najważniejsze

Akcje partnerskie
Opinie: 10
Opinie: 10

Akcja partnerska

Długo działająca bateria to jedna z najbardziej pożądanych cech najnowszych smartfonów. Seria P smartfonów Huawei słynie od dawna z długich czasów działania bez konieczności nerwowego poszukiwania gniazdka z prądem czy też używania dodatkowych powerbanków. W tegorocznym modelu P10, Huawei jeszcze bardziej dopracował rozwiązania związane z baterią, procesem jej ładowania, a także przede wszystkim z bezpieczeństwem. Jednym z najważniejszych haseł prezentowanych podczas barcelońskiej premiery modelu Huawei P10 był slogan „Fast and Cool SuperCharge”.

 

Najnowszy Huawei P10 został wyposażony w bardzo pojemną baterię 3200 mAh. Takie ogniwo zapewnia nam działanie smartfona przez 1.5-2 dni w zależności od naszego profilu użytkowania telefonu. Huawei P10 pozwala na 15 godzin oglądania wideo lub 105h słuchania muzyki!

Coraz bardziej wymagający klienci stawiają jednak przed producentami smartfonów kolejne wymagania. Perfekcyjny telefon ma się ładować bardzo szybko, ale nie ma to powodować zauważalnego wzrostu jego temperatury. Oczywiście jednocześnie wykluczony jest wzrost jakiegokolwiek zagrożenia dla użytkownika.

Aby sprostać tym wymaganiom Huawei opracował w swoich ośrodkach R&D rozlokowanych na całym świecie technologię Huawei Supercharge. Nowe rozwiązanie wykorzystuje innowacyjny proces ładowania telefonu prądem z niskim napięciem. Telefon przy takim ładowaniu nagrzewa się znacznie mniej. Wynika to przede wszystkich z braku konieczności transformowania napięcia na niższe przez sam smartfon. Wzrost temperatury urządzenia podczas szybkiego ładowania Supercharge został ograniczony w Huawei P10 aż o 50%.

Takie efekty to wynik zastosowania we wnętrzu P10 najnowszych rozwiązań technologicznych. Za odprowadzania ciepła odpowiada układ złożony aż z 8 elementów. Wewnątrz obudowy Huawei P10 jest aż 5 izolujących warstw ochronnych. Taka technologia zapewnia użytkownikowi pełen komfort i satysfakcję podczas korzystania z telefonu.

Technologia Huawei SuperCharge wykorzystuje platformę Smart Charge Protocol (SCP), który odpowiada za wymianę informacji pomiędzy ładowarką, a smartfonem podczas ładowania. Smartfon sam wykrywa jaka ładowarka została do niego podłączona i jaki kabel łączy te dwa urządzenia. W czasie ładowania P10 samodzielnie decyduje jakie napięcie jest w danej chwili optymalne w procesie ładowania baterii. Gniazdo ładowarki wykorzystuje najnowszy standard USB-C.W zestawie z Huawei P10 otrzymamy w komplecie innowacyjną niskonapięciową, szybką ładowarkę, która chroni naszą baterię przed przegrzaniem. Gdy często podróżujemy samochodem to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić do naszego telefonu także ładowarkę samochodową wspierającą technologię Huawei Supercharge. Nasz smartfon będzie ładowany szybko i bezpiecznie także podczas nawet najkrótszych podróży.

Huawei w modelu P10 znacznie udoskonalił proces ładowania smartfona. Celem był oczywiście wzrost satysfakcji i komfortu użytkowników przy zapewnieniu 100% poziomu bezpieczeństwa. Przyspieszenie procesu ładowania nie wygenerowało efektów ubocznych. Temperatura podczas ładowania spadła, a Huawei P10 jest gotowy do pracy przez cały dzień nawet, gdy został podłączony do ładowarki tylko na pół godziny.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  jola pisze: 2017-07-27 16:47
  Nie jestem zadowolona,ostatnie 10% baterii ,dwa klikniecia i telefon sie wyłacza w ciagu 30sekund...
  0
 • Users Avatars Mini
  Kasia Niemcy pisze: 2017-07-28 21:03
  Jestem bardzo zadowolona... myka szybko, zmieniłam z Samsung s8 z jego problemami z display. Dużo opcji do ustawienia wg użytkownika
  0
 • Users Avatars Mini
  Troskliwy misio pisze: 2017-09-20 08:01
  Ja się pytam gdzie są rodzice podczas ładowania baterii?
  0
 • Users Avatars Mini
  Dziubulek pisze: 2017-09-26 03:11
  Moj telefon ma 3 miesiące nagle zaczęła mrugać ikonka USB i bardzo szybko bateria pada z 100% po 2-3godz.jest 15% ktoś mi powie co jest grane?
  2
 • Users Avatars Mini
  zawiedziona pisze: 2017-11-21 21:44
  Nieprawda. Telefon Huawei P 10 po 2 miesiącach użytkowania. Bateria rozładowuje się już po kilkunastu godzinach, jeśli telefon jest nieużywany i wszystkie aplikacje w tle wyłączone. Jeśli używam ładuję dwa razy dziennie. Masakra. Mój stary, 6 letni Samsung S2 ma lepszą baterię
  0
 • Users Avatars Mini
  Rajmund pisze: 2017-12-05 02:44
  Ja kupiłem p10➕. Też będzie gó_wino?!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Jaro pisze: 2017-12-28 12:21
  Witam też tak macie że ostatnie 20% bateri znika w 2 minuty?
  0
 • Users Avatars Mini
  Jaro pisze: 2017-12-28 12:23
  I nie wiem czy to reklamować czy wszystkie Huawei P10 tak mają a poza tym kupiłem go miesiąc temu a ostatnie poprawki Androida ma z Mają
  0
 • Users Avatars Mini
  Gamingowy pisze: 2017-12-30 09:22
  Ten telefon jest gorszy od mojego starego HTC desire 620 co mial zepsuta baterie a dłużej trzyma od tego P10 lite
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomeo pisze: 2018-02-24 09:51
  Ja mam telefon na początku byłem zadowolony mam tylko fb zainstalowane i trzyma mi bateria pół dnia a w starym Huawei p 9light trzy dni oddam na gwarancję
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: