Huawei P9 - jak kręcić nim świetne materiały wideo

Akcje partnerskie
Opinie: 6

Akcja partnerska

Huawei P9 stał się symbolem mobilnej fotografii. Podwójny aparat wprowadzony w tym modelu wyznaczył trend kopiowany przez innych producentów. Producent przy konstruowaniu kamer podjął decyzję o długofalowej współpracy z niemiecką firmą Leica, która jest prawdziwą legendą na tym rynku. Ta kooperacja zaowocowała stworzeniem w P9 ciekawej konstrukcji zapewniającej świetną szczegółowość zdjęć, ale także zachowującą poetyckość fotografii czarno-białej, która do tej pory była dostępna tylko w profesjonalnych i niestety bardzo drogich aparatach niemieckiej firmy. Dzięki Huawei mobilna fotografia przeszła na kolejny etap swojego rozwoju.

Huawei P9 to jednak nie tylko udany aparat fotograficzny, ale także bardzo udana kamera wideo. Tworzenie materiałów wideo jest coraz popularniejsze, głównie dzięki materiałom publikowanym w social mediach i serwisie Youtube. Krótkie filmy zastępują nam coraz częściej galerie zdjęć. Zadbajmy o to, aby nasze prace publikowane w Internecie miały odpowiednią jakość, ale przede wszystkim nie bójmy się nagrywać. Pierwsze próby mogą nie być zbyt udane, ale z nagrania na nagranie będzie coraz lepiej i już po kilku takich próbach osiągniemy naprawdę ciekawe efekty. Huawei P9 to smartfon, który zapewni nam wsparcie na początku naszej przygody z wideo, ale także pozwoli na dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji, gdy już nabierzemy trochę doświadczenia. Starajmy się często nagrywać filmy naszym Huawei P9 i nie czekajmy na niesamowite zdarzenia, które tak naprawdę zdarzają się bardzo rzadko. Gdy będziemy o tym pamiętać to okaże się, że ładnych ujęć w naszym codziennym życiu jest naprawdę sporo. Piękny wschód słońca, odjazd autobusu, wspaniałe drapacze chmur, ścisk w metrze i już mamy krótki i piękny film o naszym mieście. Gdy będziemy na ciekawym koncercie to nagrajmy jego fragment i podzielmy się z audytorium w Internecie. Oczywiście pamiętajmy o tym, aby artyści i organizatorzy nie mieli nic przeciwko.

W smartfonie ustawmy przed nagraniem najwyższą jakość materiału, czyli w przypadku Huawei P9 będzie to jakość FULL HD 60 fps. 60 klatek na sekundę zapewni nam płynność ruchu nagrywanych obiektów. Jest to szczególnie ważne, gdy będziemy nagrywać ruchliwe dzieci, pojazdy lub zawody sportowe. Pamiętajmy, aby w czasie nagrania stabilnie trzymać nasz smartfon. P9 jest wyposażony w stabilizację elektroniczną, ale stabilny uchwyt i niezbyt gwałtowne ruchy zapewnią nam bardzo dobre efekty końcowe. Jest to szczególnie ważne przy nagraniach wieczorem, w nocy, ale także w ciemniejszych, słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Bardziej zaawansowani użytkownicy już kilku dniach użytkowania Huawei P9 zaczną odkrywać dodatkowe funkcje kamery, które są dostępne podczas nagrywania materiałów wideo. Tuż przed nagraniem możemy ustalić jakie nasycenie barw nas interesuje. Tryb „Vivid colours” sprawi, że smartfon nagra materiał z bardziej nasyconymi kolorami. Gdy jesteśmy fanami modnych filtrów to P9 oferuje aż 9 różnych opcji, które sprawią, że nasz materiał będzie od razu bardziej w stylu aplikacji Instagram.

Kolejnym etapem będzie włączenie trybu Pro. Smartfon pozwala nam wówczas na ręczne ustawienie jasności kadru, wybranie trybu działania funkcji focus, a także sami możemy ustalić jak ma działać pomiar światła. Przyda nam się także opcja ręcznej regulacji balansu bieli. Szczególnie w czasie nocnych zdjęć, przy sztucznym oświetleniu ulicy możemy z tą funkcją poeksperymentować.

To jeszcze nie koniec funkcji jakie oferuje nam Huawei P9. Gdy będziemy nagrywać osoby, to warto sprawdzić działanie funkcji Beauty video. Telefon sam potrafi nałożyć na twarz nagrywanej osoby wirtualny „makeup”.

Bardziej artystycznym zabiegiem jest zastosowanie w naszym filmie zdjęć slow motion oraz time-lapse. Zwolnione tempo zdjęć i film poklatkowy to bardzo modne efekty stosowane przez profesjonalnych operatorów. My mamy do nich dostęp w naszym smartfonie.

Huawei P9 ma także inne zalety, które pozornie nie wiążą się bezpośrednio z przygotowywaniem materiałów wideo. Okazuje się jednak, że na przykład duży ekran wysokiej rozdzielczości to świetny wizjer, który deklasuje zwykle aparaty cyfrowe. Szybkie WiFi i LTE to technologie, które pozwolą wysyłać nasze materiały do chmury. Dobra bateria zapewni nam działanie naszej „kamery” przez długie godziny.

Gdy już nabierzemy doświadczenia i zaczniemy produkować bardziej zaawansowane filmy to pokuśmy się o zakup statywu i specjalnej głowicy, a także gimbala dla smartfonów. Taki sprzęt oraz późniejsza obróbka na komputerze sprawi, że nasz film nagrany smartfonem naprawdę zacznie przypominać profesjonalne produkcje kręcone sprzętem za tysiące dolarów.

Huawei P9 to doskonałe narzędzie dla fanów nagrywania materiałów wideo. Producentowi udało się zaprojektować sprzęt oferujący świetną jakość nagranego materiału oraz wiele ciekawych i zaawansowanych funkcji przy jednoczesnym zachowaniu prostoty i intuicyjności obsługi. Sprawdźmy naszego Huawei P9 w trudnych warunkach oświetleniowych – to wówczas rozwija prawdziwe skrzydła. Współpraca z Leica była dobrym pomysłem, a posiadacze tego telefonu mają szansę zawojować swoimi materiałami Youtube i Facebooka.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Dan pisze: 2017-02-01 15:14
  Wyklucza go brak akceptowalnej stabilizacji obrazu, a szkoda!
  -2
 • Users Avatars Mini
  A. pisze: 2017-02-02 15:38
  @Dan: wypisując taki komentarz od razu wiadomo, że jesteś idiotą.
  0
 • Users Avatars Mini
  Tim pisze: 2017-02-07 01:47
  Dokładnie. Od razu pomyślałem o stabilizacji. Zdjęcia są naprawdę ok ale filmy do pięt nie dorastają SAMSUNGOWI. ..
  0
 • Users Avatars Mini
  KarolSk pisze: 2017-02-07 13:28
  A.: a pisząc swój komentarz dowiodłeś, że brak Ci umiejętności rozmowy i polemizowania z opiniami innych. Nikt przecież Ciebie od idioty nie wyzwał, a Ty tak sobie swobodnie kogoś nazywasz...wstyd.
  -2
 • Users Avatars Mini
  Mieron pisze: 2017-02-09 10:53
  Rzeczywiście, robi świetne zdjęcia, że nawet można je znaleć na stockach https://www.shutterstock.com/pl/image-photo/london-long-exposure-city-trails-light-417693727?src=g1p0sfJNz9UOpx8ZPYNdmg-2-74
  -1
 • Users Avatars Mini
  Kelvin pisze: 2017-03-23 07:02
  tylko jak to zrobić? ja mam ten telefon od kilku miechów i dalej nie umiem nim nagrywać co chwile trace ostrość, a statycznie jak wszystko ustawie to jest lepiej ale też dość czesto gubi ostrośc
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: