Polski Huawei sprzedał 0.5 mln smartfonów i tabletów bez Google - teraz postawi na HarmonyOS

Newsy
Żródło: wyborcza.biz / ISBNews
Dodaj opinię
Opinie: 0
Huawei CBG Polska będzie nadal bardzo aktywny rynkowo, nowe otwarcie z HarmonyOS

Huawei CBG Polska planuje w tym roku koncentrację na smartfonach opartych o Huawei Mobile Services, a także zapowiada nowe otwarcie rynkowe z systemem HarmonyOS. Będzie mocno inwestował także w inne segmenty jak laptopy, smartwatche, produkty audio i routery, poinformował agencję ISBtech dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska Jefferson Zhang. Konferencja Huawei jest zaplanowana na poniedziałek, ale agencja poznała plany Huawei już kilka dni wcześniej.

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj.

"Huawei w Polsce osiągnął w ub. roku dobre wyniki, wciąż jesteśmy jednym z 10 rynków najważniejszych dla Huawei w skali świata. Nasze smartfony z HMS miały dobry start, modele takie jak P40 lite czy P smart 2021 sprzedały się bardzo dobrze. Liczba sprzedanych urządzeń z HMS sięgnęła w zeszłym roku pół miliona i jestem pewny, że będzie rosła. Nasze laptopy, tablety, urządzenia wearable, routery, słuchawki - w każdej z tych kategorii osiągnęliśmy doskonałe wyniki. W tym roku do oferty prowadzimy nowe produkty w wielu kategoriach, również nowe smartfony HMS" - powiedział agencji szef polskiego Huawei.

W czerwcu 2020 r. Huawei podawał, że na polskim rynku ma 100 tys. smartfonów z Huawei. Z tego wynika, że sprzedaż tych urządzeń przyspieszyła gwałtownie w II połowie roku, czego nie widać w raportach firm analitycznych. W styczniu tego roku Huawei miał już poniżej 4% polskiego rynku smartfonów, więc urządzenia z HMS praktycznie przestały się sprzedawać.

"Chcę wyraźnie powiedzieć, że w Polsce nie odpuszczamy smartfonowej części naszego biznesu. (…)" - dodał dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska.

"Kolejnym ważnym etapem będzie pojawienie się HarmonyOS, naszego własnego systemu operacyjnego, który zostanie wprowadzony na smartfony - niedługo ogłosimy szczegóły. To będzie zupełnie nowy rozdział w historii Huawei i całej branży. Wrócimy na rynek smartfonów z nowymi, własnymi rozwiązaniami" - zaznaczył Zhang.

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: