Przychody Huawei Polska w roku 2019 wyniosły ponad 3,6 miliarda złotych

Newsy
Opinie: 0
Huawei trzecią największą firmą IT w Polsce

W dorocznym rankingu Computerworld TOP200 Huawei Polska zajął trzecią pozycję na liście największych firm informatycznych działających w Polsce w ubiegłym roku.Obronił tym samym pozycję wypracowaną przy poprzedniej edycji raportu. Przychody Huawei Polska w roku 2019 wyniosły ponad 3,6 miliarda złotych.

Jak wskazuje raport, wyniki całego sektora ICT wzrosły rok do roku o 2,9%, osiągając przychód na poziomie 110,8 mld zł, przy podziale 68 mld zł dla branży IT i 42,8 mld zł dla telekomunikacji. PKB wzrosło w tym czasie o 4%, co oznacza, że branża ICT ma mniejszą dynamikę wzrostu.

Mimo trudnego otoczenia politycznego, kolejny rok z rzędu utrzymaliśmy pozycję jednej z największych firm informatycznych w Polsce. To dowód na to, że nasi klienci najbardziej cenią sobie dotychczasowe relacje biznesowe i najwyższą jakość produktów - Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska

Do rankingu „Computerworld TOP200” trafiają firmy informatyczne i telekomunikacyjne, których roczne przychody ze sprzedaży IT wynoszą w Polsce co najmniej 1 mln zł. Największą firmą IT w Polsce w bieżącej edycji raportu jest dystrybutor AB S.A.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: