Reuters: Huawei rozmawia o sprzedaży smartfonów serii P i Mate

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 0
Huawei rozmawia o sprzedaży smartfonów premium marek P i Mate

Agencja Reuters twierdzi, że Huawei chce sprzedać swoje dwie kolejne marki/serie swoich smartfonów – P i Mate. Huawei tym samym zrezygnuje z produkcji smartfonów z segmentu premium. Nabywcą ma być konsorcjum państwowe związane z samorządem w Szanghaju. Rozmowy trwają już od kilku miesięcy. Bardzo podobną transakcją była sprzedaż marki Honor.

Reuters twierdzi, że Huawei szuka nabywcy na serię P i Mate od września. Według danych firmy IDC wartość sprzedaży smartfonów z tych dwóch serii w okresie Q3 2019 oraz Q3 2020 to około 40 mld dolarów. W III kw. zeszłego roku marka P i Mate odpowiadały za 40% całości sprzedaży koncernu (dane Counterpoint). Aktualnie produkcja spada, bo wyczerpują się zapasy układów potrzebnych do ich produkcji.

 

Huawei twierdzi, że nie ma takich planów i są to tylko plotki. Samorząd w Szanghaju odmawia w tej sprawie komentarza.

 

Potencjalna sprzedaż produkcji smartfonów premium może być znakiem, że Huawei nie wierzy w zmianę nastawienia nowej administracji w USA. Analitycy twierdzą, że decyzja o sprzedaży może zapaść głównie z powodu poważnych braków w dostawach układów potrzebnych do produkcji. Blokada dostaw wynika głównie z amerykańskiego embargo.

Komunikat polskiego oddziału Huawei:

Plotki, jakoby Huawei planował sprzedaż swoich flagowych marek smartfonów, są całkowicie bezpodstawne. Huawei nie ma takich planów i nie ma żadnych podstaw dla takich plotek. Pozostajemy w pełni zaangażowani w naszą działalność w zakresie produkcji smartfonów i nadal będziemy dostarczać wiodące produkty i rozwiązania dla konsumentów na całym świecie.

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: