Huawei będzie zwalniał najgorszych pracowników

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Huawei będzie zwalniał najgorszych pracowników

Eric Xu, jeden z prezesów Huawei, przygotował specjalny noworoczny list skierowany do interesariuszy chińskiej korporacji.

Eric Xu pochwalił się, że przychody firmy w 2019 r. urosły przez rok o 18% do 850 mld juanów. Wyniki przekroczyły wcześniejsze własne prognozy.

Chińczycy przez rok sprzedali 240 mln smartfonów.

Huawei przewiduje, że w 2020 r. nadal nie zostanie usunięta z tzw. US Entity List. Efektem ma być spowolnienie wzrostu w 2020 r. – nie będzie na pewno tak szybki jak w 2019 r.

Eric Xu przyznaje, że to będzie dla Huawei trudny rok i priorytetem będzie „przetrwanie”.

Eric Xu wskazuje, że wszystkie oddziały regionalne muszą jeszcze bardziej podnieść swoją efektywność. Zmieni się także (zostanie zaostrzony) system oceny pracownika – tzw. competency and qualification (C&Q) assessment.

Prezes potwierdził, że obecnie jedyną nadzieją na dalszą sprzedaż smartfonów poza Chinami jest Huawei Mobile Services (HMS). My w swoim artykule bardzo nisko oceniliśmy szanse na sukces tej platformy.

Eric Xu zapowiedział, że wszystkie zespoły/działy, których działanie nie podwyższa efektywności całej korporacji zostaną zredukowane lub połączone z innymi. Pracownicy z tych zespołów będą przeniesieni do innych zadań.

Od teraz, co roku, najgorzej ocenieni menadżerowie (10% najgorszych ocen okresowych) będą usuwani z firmy.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: