Hyperion ma zgodę na przejęcie Stream Communications

Newsy
Żródło: MNI S.A.
Opinie: 0

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Hyperion S.A., kontrolowana przez giełdowy fundusz MNI S.A. otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Stream Communications, siódmego operatora kablowego w Polsce.

Na początku września Hyperion S.A. zawarł wstępną umowę zakupu pośrednio 77,27 % akcji Stream Communications.

Strony uzgodniły wartość transakcji na 92,5 mln zł, a jej zakończenie przewidziano do końca 2010 r. Transakcja miała dojść do skutku po wypełnieniu kilku warunków zawieszających. Hyperion S.A. przekazał już na rzecz Penta Investments 9,25 mln zł zaliczki.
Ważnym warunkiem było jednak uzyskanie zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. Spółka otrzymała ją 22 listopada. – Zgoda prezesa UOKiK była ostatnim warunkiem zawieszającym transakcję. Teraz mamy 30 dni na jej zamknięcie – mówi Marek Południkiewicz, prezes Hyperion S.A.
Zakup większościowego pakietu Stream Communications zrealizowany zostanie za pieniądze z kredytu bankowego, zarząd Hyperion nie planuje podwyższania kapitału spółki i tym samym rozwadniania udziału obecnych akcjonariuszy.

W perspektywie średniookresowej – do końca 2013 r. – nowy powiększony Hyperion S.A. ma zwiększyć bazę kliencką do 380 tys., zarówno poprzez rozwój organiczny (dzięki rozszerzeniu zasięgu terytorialnego), jak i kolejne akwizycje. Zwiększeniu ma ulec tzw. wskaźnik multiplikacji usług (ich liczby na abonenta) poprzez ich dosprzedaż, jak i oferowanie pakietów w różnych konfiguracjach dopasowanych do oczekiwań zarówno obecnych, jak i nowych klientów. W konsekwencji do końca 2013 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Hyperion S.A. narastająco powinny przekroczyć już 1 mld zł, przy jednoczesnym wyniku EBIDTA wynoszącym ponad 100 mln zł rocznie. W 2013 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Hyperion S.A. powinny wynieść ponad 350 mln zł. Dla porównania w 2009 r. wyniosły 40,2 mln zł.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: