Idea Partnerem II Kongresu Infotela

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 9

Polska Telefonia Komórkowa Centertel operator sieci Idea jest Partnerem II Kongresu Infotela odbywającego się w dniach 24-25.09.br. w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach pod hasłem: "Perspektywy rozwoju branży telekomunikacyjnej po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej". Patronami II Kongresu Infotela są : Wojciech Hałka - Ministerstwo Infrastruktury i Witold Graboś - Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Organizatorem Kongresu jest wydawnictwo MSG Media - wydawca miesięcznika INFOTEL. Pierwszy Kongres Infotela odbył się w marcu br. w Łodzi podczas targów Intertelecom. 

Organizatorzy Kongresu Infotela uważają, że "okres obecny jest czasem wielkich zmian w środowisku branży telekomunikacyjnej i informatycznej, szczególnie w obliczu rychłego przystąpienia Polski do Unii Europejskiej Celem kongresu będzie wskazanie perspektyw rozwoju rynku telekomunikacyjnego i informatycznego, integrację środowiska oraz przedstawienie opinii naukowców i praktyków. Tradycyjnie wezmą w nim udział członkowie Rządu, parlamentarzyści, przedstawiciele świata nauki i gospodarki, a zwłaszcza firm z obszaru telekomunikacji i informatyki oraz mediów. Mamy nadzieję, że II KONGRES INFOTELA spełni rolę informacyjną i opiniotwórczą w aspekcie perspektyw rozwoju branży telekomunikacyjnej po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej". W kongresie zapowiedziało udział ok. 200 osób z szeroko pojętej branży IT.

Podczas II Kongresu Infotela przedstawiciele PTK Centertel wezmą udział w dyskusjach panelowych (24.09) oraz zaprezentują nowości w ofercie sieci Idea (25.09). "Naszym zdaniem Kongres Infotela jest istotnym forum spotkania się specjalistów polskiej branży IT, podczas którego swoje poglądy na rozwój polskiego rynku teleinformatycznego wymieniają politycy, przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, biznesu i mediów" - mówi Sławomir Skrodzki, prezes zarządu i dyrektor generalny PTK Centertel - "Jest to szczególnie istotne w momencie dostosowywania polskiego prawa telekomunikacyjnego do norm europejskich oraz w przededniu pełnego otwarcia polskiego rynku telekomunikacyjnego".

24 września (środa)
9.00 - 9.10 Otwarcie Kongresu - redaktor naczelny INFOTELA.
9.10 - 9.40 Raport o stanie sektora telekomunikacyjnego - Anna Streżyńska (IBnGR) 
PRAWO I TELEKOMUNIKACJA 
9.45 - 10.55 Nowe regulacje w połączeniach międzyoperatorskich i ich aspekty praktyczne - Panel dyskusyjny - prowadzenie Wojciech Bialik (Kancelaria Prawna Baker & McKenzie) nt. m.in.: wprowadzenie accessu zamiast interconnectu, przenoszalność numeru dla operatorów mobilnych i stacjonarnych, tryb wyznaczania oraz obowiązki operatora o znaczącej pozycji, uwolnienie pętli lokalnej, możliwości dalszego rozwoju operatorów wirtualnych, oferty ramowe.
11.00 - 12.00 Stan prac nad nowym Prawem telekomunikacyjnym
Panel dyskusyjny - prowadzenie Tadeusz Jarmuziewicz (Sejmowa Komisja Infrastruktury)

  • nowy pakiet Dyrektyw Unijnych i ich wpływ na tworzenie nowej ustawy,

  • tryb prac i ich kierunki,

  • trudności w tworzeniu nowych regulacji.

INWESTYCJE TELEKOMUNIKACYJNE I ICH FINANSOWANIE
12.20 - 12.50 Jak przygotować się do stworzenia projektu refundowanego ze środków funduszy strukturalnych - Jerzy Kwieciński (Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce)
12.55 - 14.00 Instrumenty finasowe dla projektów infrastrukturalnych - Marek Krawczyk (Ministerstwo Infrastruktury); m.in.: finansowanie projektów telekomunikacyjnych w samorządach lokalnych, instrumenty finansowe na pokrycie, udziału własnego", rola samorządów lokalnych w inicjatywach telekomunikacyjnych - programy partnerskie.
LIBERALIZACJA SEKTORA TELEKOMUNIKACYJNEGO W PRAKTYCE
15.30 - 16.00 Rola i pozycja URTiP w świetle nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne - Stanisław Popiołek (URTiP): nowe zadania, możliwości interwencyjne urzędu, zmiany w wydawaniu zezwoleń telekomunikacyjnych, zadania urzędu w projektach nowego Prawa telekomunikacyjnego.
16.05 - 17.00 Aspekty prawne, biznesowe i techniczne wprowadzania i świadczenia zaawansowanych usług telekomunikacyjnych - Marek Średniawa, Anna Streżyńska; nt: aspekty prawne w kontekście regulacji obowiązujących w Unii Europejskiej, aspekty biznesowe świadczenia usług z naciskiem na uwarunkowania rozwoju i liberalizacji rynku (zasady rozliczeń międzyoperatorskich), uwarunkowania techniczne, w ramach których omówione zostaną przykłady usług i problemy techniczne związane z ich realizacją, z uwzględnieniem bieżącego stanu normalizacji (NGN, Parlay API, ...).

25 września (czwartek)
9.00 - 9.05 Otwarcie drugiego dnia kongresu.
INFORMATYZACJA SEKTORA PUBLICZNEGO
9.05 - 9.35 Strategia rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce i Europie - Tomasz Kulisiewicz (Internet Obywatelski): realizacja programu e-Polska (osiągnięcia i trudności), realizacja programu PIONIER (osiągnięcia i trudności), realizacja europejskiego programu e-Content (zakres udziału Polskich firm i instytucji).
9.40 - 10.10 Stan obecny i prognozy rozwoju informatyzacji administracji publicznej (e-goverment) oraz łączności służb publicznych - Leszek Ciećwierz (MSWiA): stan procesu informatyzacji urzędów administracji państwowej, stan obecny oraz program rozwoju łączności w służbach publicznych, realizacja programu IDA.
10.15 - 11.35 Strategia rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej pod kątem informatyzacji administracji publicznej (e-goverment) - Panel dyskusyjny - prowadzenie Jarosław Okrągły (Media Com): Warunki rozwoju infrastruktury i zachęty inwestycyjne, Telekomunikacja na terenach słabo zurbanizowanych: stan przygotowań do informatyzacji urzędów, stan dostępu jednostek administracji lokalnej do sieci teleinformatycznej, Rola samorządów lokalnych w inicjatywach telekomunikacyjnych - programy partnerskie.
11.55 - 12.35 Rynek usług telefonii komórkowej - szanse i zagrożenia - Arkadiusz Wiśniewski (SAS Institiute Polska)
12.40 - 13.20 Nowe oferty i usługi w sieci IDEA 
13.25 - 13.55 Stowarzyszenie Upowszechniania Nowoczesnych technologii - prezentacja
DOSTĘP DO INTERNETU W POLSCE
15.30 - 16.00 Digital Divide - linie podziału Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce - Wojciech Borucki (ITTI)
16.05 - 16.35 Internet i edukacja - realizacja programu Interklasa - Grażyna Staniszewska (Senator RP)
16.40 - 17.50 Rozwój Internetu w Polsce (stan obecny i perspektywy) - Panel dyskusyjny - prowadzenie Wojciech Borucki (ITTI): popyt na usługi internetowe: e-administracja - Jaki zakres usług G2C oferują dzisiaj poszczególne typy administracji publicznej? Jakie rozszerzenie tych usług jest bardzo prawdopodobne do roku 2005, a co wydaje się mało realne? Czy program "Strategia informatyzacji Rzeczypospolitej Polskiej - ePolska" z marca 2003 jest dokumentem przekonywującym? e-szkoła - Czy wysiłki aktualnie czynione w ramach programów typu interklasa dają oczekiwane efekty? Jak mierzyć poziom informatyzacji szkolnictwa? Jaka powinna być rola szkół wyższych w upowszechnianiu kultury informatycznej (informacyjnej)? e-biznes - Jakie jest zainteresowanie Internetem w przedsiębiorstwach i instytucjach? Jak ocenić można rozwój kontaktów typu B2B czy B2C? Jakie są bariery (obiektywne i subiektywne) w ich upowszechnianiu?
Internet w domu - Jakie są główne siły sprawcze i hamulce rozwoju popytu na usługi internetowe? Z jakich usług użytkownicy w Polsce najchętniej korzystają? Czy "Digital divide" zagraża Polsce czy tylko wybranym polskim grupom społecznym? Podaż usług internetowych; dostęp do Internetu - Jakie są główne problemy rozwoju konkurencji na rynku ISP? Czy niektóre rozwiązania technologiczne wydają się lepiej odpowiadać na potrzeby określonych segmentów rynku? Czy technologia WLAN odegra w Polsce istotną rolę w kształtowaniu warunków korzystania z Internetu? Czy wprowadzenie unbundlingu przyczyni się do uatrakcyjnienia ofert usług szerokopasmowego dostępu do Internetu (ADSL)?
17.50 - 18.00 Podsumowanie i zamknięcie Kongresu.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    CrazyIwan pisze: 2003-09-22 18:20
    a teraz czekamy na newsa z podsumowaniem powyższego kongresu...
    0
  • Users Avatars Mini
    ojciec.dyrektor pisze: 2003-09-22 18:27
    Naiwny jestem ale marzy mi się, że idea przedstawi nową ofertę dla abonentów prywatnych ;-(
    0
  • Users Avatars Mini
    andy69 pisze: 2003-09-22 18:34
    Jaka nowa oferta?! pzeciez ideowcy niedawno bo od 1.09 wrzucili IdeaMixa - moze erotomani i pluscy cos by uczynili w tym wzgledzie!@#$%^&*
    0
  • Users Avatars Mini
    light7 pisze: 2003-09-22 20:27
    Ja też moge dostać zaproszenie na ten Kongres?
    0
  • Users Avatars Mini
    shados pisze: 2003-09-22 21:34
    IDEA zno wzmienila regulamin Idea-MIX i nie wolno teraz zmienic przez pol roku abonamentu na tanszy a regulamin i cennik telefonow zmienia si eco 5 dni i to jest powazna firma???????????????????
    0
  • Users Avatars Mini
    ojciec.dyrektor pisze: 2003-09-23 10:29
    ***andy69 - POP ma od całkiem niedawna "zrób to sam", oraz możliwość mixowania, biznesowi też mają całkiem nową ofertę, Optima zmieniła nazwę na idea dla Ciebie i to jak na razie koniec zmian :-(((
    0
  • Users Avatars Mini
    ojciec.dyrektor pisze: 2003-09-23 10:33
    ***shados - idea bardzo się spieszyła z tą ofertą, nie pomyśleli, nie przeliczyli, stąd te cyrki, żeby było śmieszniej to nie są jak na razie w stanie realizować swojej oferty - patrz posty Issy na temat zniżek :-((
    0
  • Users Avatars Mini
    andy69 pisze: 2003-09-23 16:33
    A Ojciec.Dyrektor slyszal o nowych taryfach POSTPAID Idea - IDEAMIX?!?!
    0
  • Users Avatars Mini
    ojciec.dyrektor pisze: 2003-09-23 16:39
    A Andy69 raczyłby może przeczytac dokładnie mój post z godziny 08:29?!?!
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: