Nowe funkcje w IKO na Androida

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo, posiadający telefony z systemem Android, mogą pobrać najnowszą wersję aplikacji IKO.

Lista nowości to: 

  • Zeskanuj i zapłać – funkcja umożliwia zrobienie zdjęcia fakturze, także tej nieposiadającej kodu QR; następnie dane z faktury są automatycznie zaczytywane do formularza przelewu w aplikacji IKO. Rozwiązanie zostało wdrożone we współpracy ze startupem NuDelta z programu akceleracyjnego PKO Banku Polskiego.
  • Nowa, alternatywna możliwość akceptacji płatności zbliżeniowych – podczas dokonywania płatności zbliżeniowej telefonem w sklepie można ją teraz potwierdzić wprowadzając kod PIN do karty na terminalu płatniczym. W dotychczasowym modelu transakcję potwierdzało się w telefonie, PINem do aplikacji IKO. W ustawieniach aplikacji można teraz wybrać bardziej wygodny dla siebie sposób autoryzacji transakcji zbliżeniowych.
  • Wyświetlanie wizerunku kart posiadanych w banku np. w szczegółach produktu oraz w trakcie płacenia zbliżeniowo telefonem.
  • Zapisywanie ustawień aplikacji i możliwość zaimportowania ich do nowego telefonu po ponownej instalacji aplikacji IKO, po zmianie telefonu lub po zmianie numeru telefonu (m.in. ustawień ekranu przed zalogowaniem, ustawień ekranu głównego, indywidualnych limitów transakcyjnych).

W każdym tygodniu 1,2 mln unikatowych użytkowników loguje się do IKO łącznie nawet 11 milionów razy. Znacząco przyspiesza też transakcyjność - do grudnia 2017 roku bank zanotował łącznie narastająco 50 mln operacji wykonanych przez IKO, w kwietniu przekroczył 80 mln.

W kolejnych aktualizacjach aplikacja IKO zostanie wzbogacona między innymi o nowe wersje językowe, powiadomienia push o zdarzeniach na rachunku, czy mobilną autoryzację.

Opinie:

Rekomendowane: