ZNP chce ulgi podatkowej na internet dla nauczycieli

Newsy
Opinie: 0
Związek Nauczycielstwa Polskiego chce ulgi podatkowej na internet dla nauczycieli

Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował, że apeluje do wicepremier Emilewicz o wprowadzenie ulgi na internet dla nauczycieli.

Od marca br. nauczyciele pracują zdalnie, korzystając przede wszystkim ze swojego sprzętu komputerowego oraz z prywatnego dostępu do internetu.

Pod koniec marca ZNP wystąpił do rządu z wnioskiem o zapewnienie nauczycielom (i uczniom) bezpłatnego dostępu do internetu. Na ten apel rząd nie odpowiedział. Teraz ZNP proponuje kolejne rozwiązanie polegające na wprowadzeniu ulgi podatkowej na internet dla nauczycieli. Z takim wnioskiem związek wystąpił 20 maja br. do wicepremier Jadwigi Emilewicz.

Ulga podatkowa dotyczyłaby nauczycieli prowadzących kształcenie na odległość na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.  Takie rozwiązanie w części pokryje koszty związane z pracą na odległość, które od kilku miesięcy ponoszą nauczyciele pracujący zdalnie. Jest to zasadne z uwagi na niskie wynagrodzenia zasadnicze nauczycieli.

Materiały dodatkowe:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: