1,1 eksabajt danych w Plusie - najmniej danych w najszybszej sieci T-Mobile

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
1,1 eksabajt danych w Plusie - najmniej danych w najszybszej sieci T-Mobile

Według najnowszego raportu przygotowanego przez firmę analityczną Tefficient dotyczącego mobilnej transmisji danych na świecie klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w całym 2019 roku, podobnie jak rok wcześniej, przetransferowali najwięcej danych w Polsce.  Taki wynik daje Grupie Cyfrowy Polsat 5 pozycję w zestawieniu europejskich sieci komórkowych.

W ubiegłym roku użytkownicy Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali aż 1,1 eksabajt danych – najwięcej w kraju. Według zestawienia Tefficient jest to piąty najwyższy wynik w Europie. Pozostali trzej główni konkurenci zanotowali mniejszy ruch. Na drugim miejscu w Polsce pod względem transferu danych w 2019 r. znalazł się Play, którego klienci także przesłali ponad 1 eksabajt danych. Trzecią pozycję zajmuje Orange z rocznym transferem na poziomie 920 PB. Najmniej danych w odniesieniu do pozostałych największych telekomów przetransferowali klienci T-Mobile.

Pełny raport Tefficient można pobrać poniżej.

Wykres i dane z raportu firmy Tefficient AB pt. „Industry analysis #3 2020 Mobile data – first half 2020”.

W pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali ok. 727 PB danych w porównaniu do ok. 530 PB przesłanych w analogicznym okresie 2019 roku, co oznacza wzrost na poziomie 37%. Tym samym Plus i Cyfrowy Polsat znalazły się również najwyżej spośród polskich operatorów w zestawieniu obejmującym transfer danych w pierwszym półroczu 2020 r.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: