Łącza internetowe na świecie tanieją i przyspieszają, ale tylko dzięki rozwojowi światłowodów

Newsy
Żródło: point-topic.com
Opinie: 0
Łącza internetowe na świecie tanieją i przyspieszają, ale tylko dzięki rozwojowi światłowodów

Według Point Topic, w okresie dwunastu miesięcy do końca II kwartału 2022 r. abonenci stacjonarnego dostępu szerokopasmowego na całym świecie odnotowali spadek średnich miesięcznych opłat o 4% w przypadku łączy miedzianych, kablowych i światłowodowych. We wszystkich trzech technologiach średnia przepustowość wzrosła o 22% rok do roku (r-d-r). Abonenci biznesowi nadal zmagali się z rosnącymi opłatami miesięcznymi, przy czym średnia miesięczna opłata wzrosła o 12%, a średnia prędkość pobierania danych wyniosła 426 Mb/s w porównaniu ze średnimi taryfami dla klientów indywidualnych 464 Mb/s.

Główne trendy w II kwartale 2022 r.:

Opłaty za domowe produkty oparte na światłowodach spadły o 5%, Średnie wartości downstream wzrosły o 17%, osiągając 549 Mb/s. Ceny ofert kablowych spadły o 4% rok do roku, a średnia prędkość wzrosła do 433 Mb/s. Opłaty taryfowe za miedź pozostały niezmienione, ale średnia prędkość spadła z 13 do 11 Mb/s rok do roku.

Taryfy z przepustowością gigabitową stają się coraz bardziej popularne. Było 456 taryf gigabitowych dla klientów indywidualnych (z przepustowością pobierania danych wynoszącą co najmniej 900 Mb/s) dostępnych w drugim kwartale w porównaniu do 397 w czwartym kwartale 2021 r. i 367 w drugim kwartale 2021 r.

Region Azji i Pacyfiku utrzymał swoją dominującą pozycję w zakresie przepustowości ze średnią prędkością 1146 Mb/s, w porównaniu z 1355 Mb/s w IV kwartale 2021 r. i 1135 Mb/s rok do roku. Kolejne obszary to Ameryka Północna, Europa Zachodnia i Azja Południowo-Wschodnia, przy czym trzy regiony osiągnęły łączną średnią około 465 Mb/s.

Katar, Szwajcaria i kraje Azji Południowo-Wschodniej nadal pozostają na szczycie ligi pod względem średniej przepustowości. Włochy, Francja i Bułgaria plasują się w pierwszej dziesiątce najtańszych usług szerokopasmowych dla gospodarstw domowych pod względem średniego kosztu za Mb/s.


 


 

 

 

 


 

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: