Intertelecom w Łodzi 

Newsy
Opinie: 15

 (kliknij, aby powiększyć) 

Wśród producentów telefonów komórkowych najbardziej okazale prezentowały się ekspozycje Alcatela, Siemensa, Ericssona i Nokii

Alcatel zaprezentował swe już znane modele OT 302, 501, 701. Nie dostrzegliśmy najnowszego produktu 502 GPRS. Siemens chwalił się swym SL45 (obecnie najładniejszym telefonem na rynku) i jego konkurentem S40 (nie ma MP3, ale jest trójzakresowy). S40 już za trzy tygodnie ma się pojawić w ofercie operatorów. 


Alcatel 

 

Siemens S40 

 

S40 vs SL45 

Ericsson 

Ericsson pochwalił się swym nowym aparatem R520 z GPRS, Bluetooth i szybką transmisją HSCSD. Oba protokoły działały w czasie prezentacji. Według techników z Ery telefon ten jednak ma jeszcze parę błędów. Początek sprzedaży w Polsce planowany jest na czerwiec tego roku (czyli kolejne odsuniecie w czasie premiery). 

  

Ericsson R520 z zestawem słuchawkowym Bluetooth
(R520 prawdopodobnie będzie najnowocześniejszym telefonem na rynku) 

Ericsson w oryginalny sposób prezentował możliwości swego rozwiązania GSM Pro. GSM Pro umożliwia budowanie dyspozytorskich sieci radiowych na bazie istniejącej infrastruktury GSM. Jednym z elementów systemu może być telefon R250 PRO

W czasie prezentacji aplikacji GPRS wykorzystywane był model R380 - podobno ze względu na wielkość wyświetlacza a nie na awaryjność rozwiązań transmisji pakietowej. 

 

Nokia 

"Nokiańskie" kwiaty 

Nokia zaprezentowała wreszcie model 9210 - JAVA, odtwarzanie AVI, pełna zgodność z pakietami biurowymi Microsoftu, przeglądarka internetu, ale nie ma GPRS, Bluetooth, MP3... Na wyświetlaczu Nokii 9210 obejrzeliśmy zwiastun filmu "Aniołki Charliego". 

Nokia zaprezentowała też swój pierwszy Bluetooth - Nokia Connectivity Pack - prawdziwe marzenie biznesmenów, HSCSD i koniec kłopotów z portem podczerwieni. Bardzo wygodne rozwiązanie i ... naprawdę działa. 

 

Era

Era przede wszystkim zaskoczyła swoją niesamowitą ofertą WAP dla posiadaczy telefonów z GPRS. 10 zł netto i nieograniczony dostęp to kolejna próba ratowania tego protokółu (WAP'u). Dostępny model aparatu GPRS niestety nie był zaskoczeniem - Motorola T260 wraz z systemem Windows to najbardziej awaryjny tandem, jaki obecnie istnieje na rynku. Zasięg GPRS to podobno trzynaście największych aglomeracji. Ciekawe, jak jest w rzeczywistości (GPRS Idei i Plusa nie ma zasięgu np. nawet w całej Warszawie).

Opinie:

Opinie archiwalne (15):

Komentuj

Komentarze / 15

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: