iOS 18 ma mieć już w środku miks AI Apple i zewnętrznego dostawcy

Newsy
Opinie: 0
iOS 18 ma mieć już w środku miks AI Apple i zewnętrznego dostawcy

Apple prowadzi rozmowy w sprawie wykorzystania platformy Google Gemini do częściowej obsługi funkcji AI w iPhonach. Te informacji podał dziś Bloomberg News.

Bloomberg News twierdzi, że Apple prowadzi rozmowy w sprawie wbudowania silnika sztucznej inteligencji (AI) Google Gemini w iPhone'a.

Według tej agencji, Apple prowadziło również niedawno rozmowy z Microsoft w sprawie potencjalnego wykorzystania modelu OpenAI.

Apple i Google prowadzą negocjacje, aby pozwolić producentowi iPhone'a na licencjonowanie Gemini do obsługi niektórych nowych funkcji, które pojawią się w iOS  w tym roku.

Apple przygotowuje nowe usługi w iOS 18 w oparciu o własne modele sztucznej inteligencji, ale szuka partnera do zasilania generatywnych funkcji sztucznej inteligencji, w tym funkcji tworzenia obrazów i pisania esejów na podstawie prostych podpowiedzi.

Obie strony nie zdecydowały o warunkach ani marce umowy dotyczącej sztucznej inteligencji, ani też nie sfinalizowały sposobu jej wdrożenia, powiedział Bloomberg.

Jest mało prawdopodobne, aby jakakolwiek umowa została ogłoszona do czerwca, kiedy Apple planuje zorganizować coroczną Worldwide Developers Conference.

W zeszłym miesiącu Tim Cook powiedział, że jego firma planuje ujawnić jeszcze w tym roku więcej informacji na temat swoich planów wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji, dodając, że Apple "znacznie" inwestuje w tym obszarze.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: