Android i iOS będą informowały władze o naszych kontaktach - API wykorzysta Bluetooth

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Android i iOS będą informowały władze o naszych kontaktach - API wykorzysta Bluetooth

Apple i Google współpracują przy stworzeniu systemu pozwalającego na monitoring kontaktów między chorymi na COVID-19. Firmy chcą do tego celu wykorzystać technologię Bluetooth.

Apple i Google udostępnią w swoich systemach mobilnych API, które pozwolą na działanie aplikacji do monitoringu naszych kontaktów z innymi osobami. Aplikacje te są teraz przygotowywane przez władze, uniwersytety i organizacje NGO na całym świecie. Wdrożenie ma mieć dwa główne kroki.

W maju pierwsza wersja API zapewni wymianę danych pomiędzy smartfonami z Androidem i iOS przy wykorzystaniu rządowych aplikacji. Takie programy zostaną udostępnione w sklepach z aplikacjami.

W kolejnych miesiącach powstaną kolejne wersje rozwiązania Contact Tracing z rozszerzonymi funkcjonalnościami API, co pozwoli na współpracę z większą liczbą aplikacji.

Obie firmy podkreślają, że najważniejszą kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa dla prywatności danych użytkowników smartfonów. Można się jedna spodziewać, że to rozwiązanie nie będzie sprzyjać utrzymaniu naszej prywatności na poziomie dostępnym przed epidemią.

Specjalna witryna poświęcona systemowi Contact Tracing jest tutaj

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: