Zmieniamy smartfon z Androida na iPhone - jak przegrać dane i zdjęcia

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Zmieniamy smartfon z Androida na iPhone - jak przegrać dane i zdjęcia

Zmieniamy smartfon z Androida na iPhone

Przeniesienie naszych danych ze smartfonu z Androidem na nowego iPhone jest bardzo proste do wykonania.

KROK 1 – PAMIĘTAJMY O WiFi

Uruchamianie naszego nowego iPhone przeprowadźmy w miejscu, gdzie mamy dostęp do dobrego internetu przez WiFi. Nie korzystajmy w czasie migracji na nowy smartfon z naszego mobilnego internetu, a tylko z domowej lub biurowej sieci bezprzewodowej.

KROK 2 – KONTO GMAIL JEST NAJWAŻNIEJSZE

Gdy chcemy zacząć używać nowego iPhone to przede wszystkim powinniśmy przypomnieć sobie nasze hasło i login do konta GMAIL, nazywanego też kontem Google lub kontem na Androidzie.

Jest raczej pewne, że na „starym” smartfonie z takiego konta korzystaliśmy. Aby sprawdzić, czy nasz login i hasło jest OK możemy na komputerze wejść na stronę https://mail.google.com/

i po prostu zalogować się do swojego konta. Gdy hasło nie działa to wystarczy je zresetować i wprowadzić nowe. Na komputerze to wszystko będzie szybsze i wygodniejsze.

KROK 3 - MIGRACJA DANYCH JEST AUTOMATYCZNA

Gdy mamy sprawdzone konto GMAIL to przeniesienie na nowy smartfon z iPhone naszych kontaktów, kalendarza, poczty i notatek odbędzie się automatycznie. Wystarczy, że uruchomimy naszego nowego iPhona i zalogujemy się na nasze konto GMAIL. Po chwili nasze wszystkie kluczowe ustawienia i dane będą dostępna w nowym smartfonie.

KROK 4 – CO TO JEST KONTO APPLE (TZW. APPLE ID)?

Nasz nowy iPhone poprosi nas także o założenia konta Apple. Jest to bezpłatne konto, które będzie nam niezbędne do korzystania ze sklepu z aplikacjami. Do konta możemy dodać swoją kartę płatniczą, jeśli będziemy zamierzali kupować płatne aplikacji lub prenumeraty. To bardzo wygodne, więc polecamy dodanie naszej karty płatniczej do tego konta. Do założenia konta Apple możemy bez problemu wykorzystać nasz e-mail Google/GMAIL/Android. Jest to najwygodniejsze i najszybsze rozwiązanie.

Ważne jest tylko to, aby rozumieć różnicę – konto GMAIL to nie jest konto Apple, choć możemy wykorzystywać do obu kont ten sam adres e-mail.

KROK 5 - PRZEGRYWAMY NA IPHONE NASZE ZDJĘCIA I FILMY Z ANDROIDA

Przegranie naszych zdjęć i filmów ze starego smartfona z Androidem na nowego iPhone nie sprawi nam problemu. Najłatwiej rozwiązać to w następujący sposób – na starym smartfonie z Androidem zainstalujmy aplikację Zdjęcia Google. Na większości smartfonów jest ona zainstalowana domyślnie. Gdy jej nie mamy, to można ją bezpłatnie pobrać tutaj

Jest to najlepsza aplikacja to magazynowania zdjęć. Gdy ją uruchomimy, to wybierzmy opcję bezpłatnej synchronizacji zdjęć. Wszystkie nasze zdjęcia i filmy wyślą się automatycznie „do chmury”.

Synchronizacja może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Gdy już uruchomimy naszego nowego iPhone to po prostu zainstalujemy w nim aplikację Zdjęcia Google i wszystkie nasze fotografie i filmy z Androida znajdą się w tej aplikacji w nowym iPhone.

Nie polecamy przegrywania zdjęć ze starego smartfonu z Androidem bezpośrednio do galerii iPhone – nie jest to bardzo łatwe i nie ma większego sensu, gdy mamy już kopię starych zdjęć w chmurze Google.

Gdy jednak chcemy mieć koniecznie kopię oryginałów zdjęć z naszego startego telefonu z Androidem to po prostu podłączmy go do komputera (PC lub Apple) i przegrajmy zdjęcia na dysk komputera.

KROK 6 – JAK PRZEGRAĆ APLIKACJE Z ANDROIDA NA IPHONE?

Gdy już będziemy mieć na nowym smartfonie dostęp do naszej poczty, sklepu z aplikacjami, kalendarza (dzięki kontu GOOGLE) to następnie warto zacząć instalować ze sklepu App Store aplikacje, z których korzystaliśmy na Androidzie. Polecamy to zrobić ręcznie i po prostu po kolei instalować kolejne programy. Taki przegląd aplikacji nam się bardzo przyda, bo może się okazać, że z dużej części aplikacji tak naprawdę nie korzystamy, więc nie warto nimi zaśmiecać naszego nowego iPhone. W App Store znajdziemy 99% aplikacji, z których korzystaliśmy na Androidzie.

KROK 7 – KONTROLUJEMY

Po migracji sprawdźmy, czy nasze wszystkie aplikacje są na nowym smartfonie, zalogujmy się do naszych aplikacji, sprawdźmy, czy najstarsze i najnowsze zdjęcia są widoczne w aplikacji Zdjęcia Google. Jeśli wszystko jest OK, to możemy przełożyć do nowego smartfonu kartę SIM i możemy zacząć korzystać z nowego iPhone.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: