Z aplikacją Autopay automatyczna płatność za myjnię - teraz kody QR, w przyszłości videotolling

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Z Autopay zapłacisz automatycznie za myjnię

Użytkownicy Autopay zapłacą automatycznie za usługę mycia auta na myjniach zintegrowanych z systemem WWWash.pl. Docelowo do końca roku usługa będzie dostępna w ponad 200 myjniach w całej Polsce.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Autopay i spółką WWWash, ponad 300 tys. zarejestrowanych użytkowników Autopay od najbliższego sezonu wakacyjnego będzie mogło automatycznie zapłacić za usługę mycia auta w 40 myjniach w całej Polsce. Docelowo do końca roku usługa ma być dostępna już w ponad 200 myjniach, w tym na myjniach należących do jednej z największych sieci paliwowych działających w Polsce.

W pierwszym etapie integracji Autopay z WWWash, rozwiązanie będzie oparte o kody QR dostępne na myjniach bezdotykowych. Po zeskanowaniu kodu QR - kamerą telefonu lub kamerą z poziomu aplikacji Autopay - wybranego programu mycia, płatność zostanie pobrana automatycznie, a program mycia auta włączony. Użytkownicy Autopay nie będę musieli pobierać żadnej dodatkowej aplikacji czy aktualizować swojego konta. Wymagane jednak jest posiadanie aplikacji Autopay na telefonie, którym skanujemy kod QR

Docelowo, rozwiązanie płatności automatycznych za usługę mycia auta w Autopay będzie oparte - podobnie jak funkcjonuje to już na autostradach - o tzw. videotolling.

Videotolling jest metodą płatności opartą o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu. Jak dotąd wykorzystujemy tę metodę do poboru opłat za przejazd za płatne odcinki autostrady, ale naszym długofalowym celem jest stworzenie całego ekosystemu do “automatycznego płacenia samochodem”, gdzie numery rejestracyjne służą jako narzędzie do realizacji transakcji - tak jak karta płatnicza lub telefon - przy płaceniu za wjazd na parking, płatność za benzynę, w restauracji typu drive-thru czy wreszcie za usługę mycia auta - wyjaśnia Martin Brańka, Head of Partnerships w Autopay.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: