Ośmieszany iPhone SE 2022 już w TOP10 najczęściej kupowanych smartfonów na świecie

Newsy
Opinie: 0
Apple Leads Top 10 Smartphone List for April 2022, Samsung Follows

Według firmy Counterpoint i jej raportu Global Monthly Handset Sales Tracker z kwietnia 2022 r., Apple zdominował listę najlepiej sprzedających się smartfonów z pięcioma modelami. Za Apple byli Samsung i Xiaomi z odpowiednio czterema i jednym smartfonem. 10 najlepszych modeli zdobyło 21% całego rynku smartfonów. Modele Apple z pierwszej dziesiątki stanowiły 89% całkowitej sprzedaży amerykańskiego koncernu w tym miesiącu. Topowe modele Samsunga stanowiły zaledwie 22% całkowitej sprzedaży Koreańczyków.

Niedawno wprowadzony na rynek iPhone SE 2022 odnotował trzycyfrowy wzrost w ujęciu miesięcznym, wchodząc do pierwszej dziesiątki listy. Model radził sobie szczególnie dobrze w Japonii, gdzie znalazł się na szczycie kwietniowego wykresu sprzedaży i zdobył 18% udziału w krajowym rynku smartfonów. Gorzej radzi sobie w USA.

iPhone 12 zajął czwarte miejsce ze zwiększoną sprzedażą w Japonii i Indiach. Jest to jedyny model w zestawieniu, który znalazł się na liście bestsellerów w kwietniu 2021 roku.

Samsung zajął cztery miejsca na liście, a jego najnowszy flagowiec, Galaxy S22 Ultra, zajął piąte miejsce. Następca serii Galaxy Note po dwuletniej przerwie stał się ulubionym urządzeniem dla dotychczasowych użytkowników smartfonów Galaxy Note.

Urządzenia z serii Galaxy A, rozmieszczone w różnych przedziałach cenowych i skierowane do różnych klientów, pomogły Samsungowi zdobyć kolejne trzy miejsca.

Redmi Note 11 LTE, który stanowił 11% całkowitej sprzedaży Xiaomi, utrzymał w kwietniu miejsce w pierwszej dziesiątce. Marka boryka się z problemami z zaopatrzeniem, a jej ogólna sprzedaż spadła o około 25% w porównaniu do kwietnia 2021 roku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: