Jest coraz jaśniej - także na niższej półce

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Wyświetlacze smartfonów mają coraz jaśniejsza przyszłość

Zauważamy, że producenci smartfonów coraz szybciej przyjmują do swoich urządzeń coraz jaśniejsze wyświetlacze.Tak jak ekrany IPS wyparły już całkowicie przestarzałe wyświetlacze TN, nawet w najtańszych urządzeniach, tak coraz mniej urządzeń na rynku jest wyposażonych w ekran o niskiej jasności. Counterpoint Research przedstawił dane statystyczne dotyczące jasności ekranów w smartfonach. Okazuje się, że w 2022 roku nastąpił wzrost o 171% rok do roku w liczbie smartfonów za ponad 600 dolarów (około 2500 zł) oferujących jasność ekranu powyżej 900 nitów. Trend jest najwyraźniejszy powyżej określonego pułapu cenowego, ale stopniowo przenika też do niższych półek cenowych.

Podanym przez Counterpoint Research przykładem są tanie modele Samsunga, wśród których liczba modeli oferująca jasność poniżej 450 nitów spadła o 20% w 2022 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Oferta smartfonów Samsunga z typową jasnością powyżej 700 nitów wzrosło o 13% w 2022 roku.

Jasność typowa i maksymalna są istotne dla czytelności ekranu i komfortu korzystania z urządzenia w jasnym otoczeniu, zwłaszcza w bezpośrednim świetle słonecznym. Zbyt ciemne ekrany są coraz rzadziej spotykane i zapewne zostaną z czasem całkiem wyeliminowane jak dawne ekrany TN o słabych kątach widzenia. Trend ma więc największe znaczenie dla urządzeń ze średniej i niższej półki, w których ekrany o niewystarczającej jasności zdarzają się najczęściej.

Wyświetlacze smartfonów mają coraz jaśniejsza przyszłość

Wyświetlacze smartfonów mają coraz jaśniejsza przyszłość

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: