Kalendarz Dżentelmeni 2016 - wszystkie zdjęcia z Sony Xperia Z5 i Xperia Z5 Compact

Newsy
Opinie: 0

W warszawskich Arkadach Kubickiego odbyła się premiera X edycji Kalendarza Dżentelmeni 2016. Wszystkie fotografie do kalendarza wykonane zostały smartfonami Sony Xperia Z5 i Xperia Z5 Compact przez Roberta Wolańskiego, ambasadora marki Sony

Najnowsze wydanie Kalendarza Dżentelmeni zbiega się jednocześnie z jubileuszem akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez Oliviera Janiaka, dziennikarza telewizji TVN. Po raz dziesiąty największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, teatralnej i filmowej, wybitni dziennikarze i sportowcy spotykają się podczas sesji zdjęciowej, by bezinteresownie użyczyć swojego wizerunku do wielkiej zbiórki pieniędzy na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci.

Tegoroczną ideą Kalendarza jest hasło "Wszystko, co w życiu najważniejsze". Dla wielu bohaterów zdjęć, które zobaczymy w wydawnictwie, najważniejsze są najbliższe osoby, wartości wyniesione z domu rodzinnego, przyjaźnie, miłości czy osobiste pasje. Nic zatem dziwnego, że Kalendarz przesycony jest emocjami, chemią między ludźmi, świątecznym ciepłem, intymnością.

Kalendarz ścienny ma w tym roku wspaniałe dopełnienie ‒ ponad 300-stronicowy album ze zdjęciami z wszystkich wcześniejszych edycji. Wydawnictwa można kupować w sieci drogerii Rossmann, sklepach CCC i na stronie Apart.pl.

Po raz pierwszy w historii Kalendarza wszystkie fotografie wykonano smartfonami. To kolejne z wyzwań, którego podjął się Robert Wolański, znany fotograf współpracujący od dwóch lat z marką Sony

‒ Znów zwyciężyła artystyczna ciekawość i chęć poznania nowych możliwości smartfonów Sony ‒ mówi Robert Wolański. ‒ Trochę obawiałem się tego projektu, ponieważ po raz pierwszy wyszliśmy z komfortowych warunków studyjnych, bogatego oświetlenia i neutralnego tła, a skoncentrowaliśmy się na ujęciach w świetle zastanym, lekko tylko wzbogaconym dodatkowymi światłami. Taras galerii handlowej, kawiarnia, prywatne mieszkanie, opera, plener ‒ nie byłem pewien, czy wykorzystując Xperię Z5 uda mi się wszędzie zachować ten sam wysoki poziom i równą jakość fotografii. Jaki jest efekt? Mam nadzieję, że kupujący Kalendarz nie zawiodą się: powstało wydawnictwo o bardzo dużym ładunku emocji, niezwykle eleganckie, z portretami, które są inne od dotychczasowych. 

Tegorocznymi bohaterami Kalendarza Dżentelmeni są między innymi Martyna Wojciechowska, Patrycja i Grzegorz Markowscy, Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Andrzej Smolik, Kev Fox, Justyna Steczkowska, Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Skubas, Kasia Sokołowska, Piotr Adamczyk, Kuba Wojewódzki, Kinga Rusin, Kuba Wesołowski, Marcin Prokop, Paweł Małaszyński, Antoni Pawlicki i Joanna Jabłczyńska. Łącznie najnowszą edycję #KD2016 wsparło niemal 40 polskich gwiazd.

Olivier Janiak, główny animator akcji, tak ocenia tegoroczną edycję: ‒ Językiem fotografii opowiadamy o momentach intymnych, ważnych dla Dżentelmenów. O bliskich im ludziach, o nastrojach, o miejscach, które kochają. Przenieśliśmy się do ich bezpiecznego świata, do prywatnych relacji między nimi.  Pokazujemy w Kalendarzu chemię, także tę nieoczywistą, międzyludzką energię. Po raz pierwszy wykonaliśmy zdjęcia smartfonem Sony Xperia Z5. Wyglądają niesamowicie. Zrobił je Robert Wolański, który zna się nie tylko na technologii, ale przede wszystkim ‒ na fotografii. Naturalnej, szczerej, w punkt. Chcę przy okazji bardzo podziękować Robertowi za totalne poświęcenie i niezwykły profesjonalizm. A telefon w służbie sztuki, to już nie tylko syndrom czasów, zmian, ale także zachęta dla nas wszystkich, byśmy próbowali uchwycić, zatrzymać na dłuższą chwilę wszystko to, co dla nas najważniejsze. 

Sony Mobile jest partnerem akcji Kalendarz Dżentelmeni, wspomagając wielkie przedsięwzięcie Oliviera Janiaka i jego przyjaciół tak od strony technologicznej, jak i finansowej. Przypomnijmy, że wszystkie wcześniejsze edycje Kalendarza przyniosły dochód sięgający niemal 8 milionów złotych. Pieniądze przeznaczane są na potrzeby fundacji zajmujących się opieką nad najbardziej potrzebującymi  dziećmi.

Kalendarz kosztuje 79.90 zł.

Galeria:

 

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: