UOKiK nakłada ogromne kary na Cyfrowy Polsat

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
UOKiK nakłada ogromne kary na Cyfrowy Polsat

UOKiK nałożył na Cyfrowy Polsat dwie kary o łącznej wartości 34,9 mln zł za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów.

Praktyki te polegały na utrudnianiu w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 przez Cyfrowy Polsat dostępu do kanałów ZDF oraz Das Erste, na których transmitowano Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016, poprzez usunięcie do tych kanałów z listy programów dostępnych za pośrednictwem dekodera przy pomocy funkcji automatycznego wyszukiwania, podczas gdy konsumenci na podstawie dotychczasowej praktyki Cyfrowego Polsatu mogli mieć przekonanie, iż w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 będą mieć dostęp do kanałów ogólnodostępnych na dotychczasowych zasadach.

Dodatkowo UOKiK uznał za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów działania Cyfrowego Polsatu polegające na "niepełnym i nierzetelnym informowaniu konsumentów w odpowiedziach na zgłoszenia dotyczące zmian w dostępności programów ZDF oraz Das Erste w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 o istocie wprowadzonych przez Cyfrowy Polsat zmian oraz niewskazywaniu na istniejący sposób uzyskania dostępu do ww. kanałów, podczas gdy Cyfrowy Polsat posiadał ww. informacje (...)".

Od decyzji UOKiK przysługuje odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: