Kosmiczna kara za piractwo filmów - 25-klatek musi zapłacić 48 mln zł

Najważniejsze | Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0
Kosmiczna kara za piractwo filmów - 25-klatek musi zapłacić 48 mln zł

Na rok więzienia w zawieszeniu i konieczność zapłaty właścicielom praw autorskich łącznie blisko 48 mln zł, skazał w piątek (02.10.) Sąd Okręgowy w Białymstoku mężczyznę oskarżonego o nielegalne rozpowszechnianie w internecie tysięcy filmów i pranie brudnych pieniędzy zarobionych w ten sposób.

 

Zarzuty postawione 25-latkowi dotyczą działalności od września 2015 roku do początku października 2019 roku, polegającej na rozpowszechnianiu za pośrednictwem internetowego portalu, tysięcy utworów audiowizualnych (w akcie oskarżenia była mowa o blisko 62,6 tys. filmów) w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

 

Oskarżony był właścicielem i jedynym administratorem tego portalu. Według śledczych, stworzył i skonfigurował program komputerowy, za pomocą którego pobierał pliki z filmami z zewnętrznych serwisów hostingowych, po czym umieszczał je na wykupionych przez siebie serwerach i rozpowszechniał, oferując użytkownikom swego portalu (przez te lata działającemu pod kilkoma nazwami) możliwość odtwarzania tych filmów w ramach odpłatnego serwisu premium.

Jego witryna w ciągu kilku lat miała zarejestrowanych 300 tys. płatnych użytkowników.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: