Kolporter: na razie nie obserwujemy wzmożonego ruchu związanego z rejestracją kart SIM

Newsy
Opinie: 2
Opinie: 2

Już w ok. 1000 salonikach i salonach prasowych Kolportera można rejestrować karty prepaid. Rejestrację kart prowadzi dodatkowo 450 punktów współpracujących ze spółką i korzystających z terminali wielofunkcyjnych Kolportera.

Na razie nie obserwujemy wzmożonego ruchu, związanego z rejestracją kart. Szacujemy, że najwięcej właścicieli prepaidów będzie je rejestrować w styczniu 2017 r. Jesteśmy przygotowani na wzmożony ruch w tym okresie, chociaż oczywiście zachęcamy wszystkich by nie czekali do ostatniego momentu. W sieci saloników i salonów prasowych nasi sprzedawcy już teraz informują klientów, że warto odpowiednio wcześnie dokonać rejestracji, by uniknąć później kolejek. Wszystkie osoby kupujące doładowania są informowane o obowiązku, wynikającym z ustawy, a następnie proponujemy im zarejestrowanie karty „od ręki” – cała procedura trwa bardzo krótko – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

Rejestracji może dokonać każda osoba, która ukończyła 13 rok życia. Jeśli numer należy do młodszej osoby, wtedy powinien on być zarejestrowany na jednego z rodziców lub opiekunów prawnych. Do zarejestrowania karty wystarczy dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Sprzedawcy należy podać numer i serię dokumentu, imię i nazwisko oraz numer PESEL. Dane trafiają bezpośrednio do bazy operatora, a numer karty prepaid zostaje przypisany do rejestrującej osoby. 

Oprócz własnej sieci Kolporter oferuje usługę rejestracji kart również w wybranych punktach partnerskich, korzystających z terminali, należących do spółki. Ich ilość stale rośnie, docelowo usługę rejestracji będzie oferować kilka tysięcy punktów. Wielofunkcyjne terminale Kolportera umożliwiają również m. in. sprzedaż doładowań, przyjmowanie płatności kartą, a także realizację płatności rachunków. Korzystający z nich klienci mogą również płacić kartami w walucie innej niż polska (DCC) lub pobrać za pośrednictwem karty gotówkę, tak jak w bankomacie (Cash Back).

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2016-11-21 10:39
  Po pierwsze ludzie nie mają zaufania do zostawiania swoich danych osobowych w kioskach, tam pracują różni ludzie i bezpieczeństwo powierzenia takich danych jest dyskusyjne. Po drugie cytat z tekstu artykułu: "Sprzedawcy należy podać numer i serię dokumentu, imię i nazwisko oraz numer PESEL" - bzdura i nieznajomość zapisu ustawy PT. Należy podać WYŁĄCZNIE imię i nazwisko oraz pesel a w przypadku nie posiadania pesela zamiast niego podaje się serię i nr. dowodu osobistego.
  8
 • Users Avatars Mini
  Qrt pisze: 2016-11-21 10:44
  Rzecznik Kolportera albo świadomie wprowadza w błąd, albo nie są mu znane przepisy. Podajemy tylko imię, nazwisko i PESEL. To jest wszystko czego potrzebuje operator.
  5

Rekomendowane: