Komputronik Biznes: Pandemia spowodowała wstrzymanie większości małych i średnich inwestycji IT

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Pandemia spowodowała wstrzymanie większości małych i średnich inwestycji infrastrukturalnych

Zaledwie w przeciągu kilku tygodni inwestycje IT zostały całkowicie zamrożone lub odłożone w czasie. Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na sposób funkcjonowania integratorów IT. O nowych zasadach działania i obecnej sytuacji na rynku opowiada, cytowany w specjalnym komunikacie prasowym, Jarosław Bańkowski, dyrektor sprzedaży Komputronik Biznes - Główne obawy z jakimi się borykaliśmy to zamrożenie budżetów i czasowe wstrzymanie inwestycji, a także dostępność sprzętu. 

Bańkowski dodaje: Pandemia zaskoczyła wszystkich i nikt nie był w stanie na nią się przygotować. Rzeczywiście ostatnie tygodnie to trudny okres dla większości firm, które zmagają się z wieloma problemami. Jest to jednak też szansa na dostosowanie swojej działalności do zmieniającej się rzeczywistości. Firmy handlowe, usługowe czy produkcyjne muszą zmienić sposób działania na onlinowy, digitalowy. Potrzebują narzędzi i rozwiązań, które pozwolą im na normalne funkcjonowanie w nowej rzeczywistości.

Epidemia to niejedyny problem z jakim boryka się Komputronik Biznes. W wyniku trwającej od kilku lat kontroli i wydanej w marcu decyzji Urzędu Celno-Skarbowego, zarządy Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes Sp. z o.o. postanowiły ostrożnościowo złożyć wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego, które chroni m.in. przed potencjalnymi działaniami ze strony fiskusa. Według Bańkowskiego, ta sytuacja absolutnie nie wpływa na realizację bieżących projektów, obsługę sprzedażową i posprzedażową. - Prowadzimy normalną działalność, realizujemy kolejne wdrożenia u klientów. Ogromnym wsparciem dla nas jest zaufanie naszych dostawców, którzy okazali nam zrozumienie i w dalszym ciągu z nami chętnie współpracują.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: